CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KISITLAMALAR İLE İLGİLİ BEKLENEN AÇIKLAMA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KISITLAMALAR İLE İLGİLİ BEKLENEN AÇIKLAMA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

– Süper Lig’i şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş’ın yönetimi, futbolcularıyla bir araya gelerek kendilerini tebrik ettik. Seyircisiz oynanan Süper Lig’i önümüzdeki sezon tribünleri doldurmayı temenni ediyoruz.

– Bizim ülkemiz için yapacak daha çok hizmetimiz var, bizim inşa edecek daha çok eserimiz var.

-27 Mayıs darbesini unutmadık

 Bizim ülkemiz için yapacak daha çok hizmetimiz var, bizim inşa edecek daha çok eserimiz var. 2053 vizyonumuz için kat etmemiz gereken çok mesafemiz var.

– Türkiye, NATO başta olmak üzere, üyesi bulunduğu uluslararası güvenlik kurumlarına olan sorumluluklarını hakkıyla yerine getirmiştir.

– Ülkemizi ve milletimizi sahte gündemlerin kıskacına hapsetmek isteyenlere eyvallah etmedik, etmeyeceğiz

 Taksim Camii şimdiden İstanbul’un en önemli sembollerinden birisi haline geldi.

 Çamlıca Kulesi bu asrın sembol eserlerinden biridir. Bu kule yüz civarında radyoya ortak yayın yapabilecek.

– Birileri sembol olarak görmeyebilir ama bilesiniz ki Çamlıca Kulesi bu asrın sembol eserlerinden biridir.

– Koronavirüs salgını ile mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz.

– Türkiye milli gelirine oranla halkına en etkin, yaygın ve yüksek tutarlı destekleri sağlayan ülkelerin başında gelmektedir.

– (Yüzde 7’lik büyüme) Bu durum, yatırımların devam ettiğinin, dolayısıyla önümüzdeki dönemde üretimin ve istihdamın daha da artacağının işaretidir. 

– Aşı çalışmalarında dünyada ilk 10 ülke arasındayız. İnşallah kendi aşımıza da yıl bitmeden kavuşmuş olacağız. Haziranı tam manasıyla bir aşı seferberliği ayına dönüştürmek için imkanları sonuna kadar zorlayacağız. BioNTtech, Sinovac, Sputnik gibi aşıların haziran ayında en yüksek sayıda ülkemize getirilmesi için yoğun çalışma içindeyiz

haziran ayı boyunca haftaiçi ve cumartesi günü saat 22:00-05 arası kısıtlama devam ediyor kafeler 07.00 21.00 arası açık haftasonu yasağı sadece pazar günü uygulanacak

arından itibaren devreye girecek kademeli normalleşmenin yeni adımlarıyla ilgili istişarelerimizi gerçekleştirdik

– Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamarı hafta içive cumartesi günü akşam 22 ile 5 arasında devam edecek. Haftasonu ise cmt 22 ile pzt sabahı 5 arasında. Yani pazar günnğn tamamını kapsayacak şekilde uygulanacaktır 

NORMALLEŞME KARARLARI

* Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05:00 saatleri arasında uygulanmaya devam edilecek.

* Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00’e kadar paket servisini sürdürebilecek.

* Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek.

* Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir.

0 Yorum

YORUM EKLE