Deprem felaketinde can kaybı 39 bin 672'ye yükseldi

Deprem felaketinde can kaybı 39 bin 672'ye yükseldi
Kahramanmaraş merkezli depremlerde 39 bin 672 kişi hayatını kaybetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası devam eden çalışmalarla ilgili açıklama yaptı.

Soylu, "Depremin ilk saatlerinden itibaren buradayız birçok arkadaşımızla beraber. Birçok bakan arkadaşlarımızla beraber, birçok kamuda çalışan arkadaşlarımızla birlikte ve sivil toplum kuruluşları, gönüllüler, yurt içinden, yurt dışından bu depremde katkı koymaya çalışan herkesle beraber bu depremin ortaya çıkardığı sonuçları telafi edebilmek ve bu ağır deprem sürecindeki yaralı sarabilmek için hep birlikte burada bir mücadeleyi ortaya koymaya çalışıyoruz." dedi.

Rakamları her dakika takip ettiklerini ifade eden Soylu, "Antakya'dayız şu anda. Her bir bölgedeki çalışmaların koordinasyonu, gerek arkadaşlarımızla birlikte genel değerlendirme yapıp hem Ankara'daki AFAD merkeziyle paylaşmak hem sayın Cumhurbaşkanımızla hem bu süreci takip eden arkadaşlarımızla paylaşmak ve anlık koordinasyonu gerçekleştirmek için tüm arkadaşlarımızla değerlendirme içerisindeyiz." diye konuştu.

"39 bin 672 vatandaşımızı kaybettik"
Depremin ilk meselesinin arama kurtarma olduğunu vurgulayan Soylu, "Şunu bir rakam olarak söyleyebilirim. Bu ölçekte depremde şu ana kadar yaptığımız değerlendirmelerde, sadece arama kurtarma yapılan bina sayısı 20 binin üzerindedir. Şu ana kadar da 82 bin binada hem yıkık hem ağır hasar hem de acil yıkılacak kodu konulmuştur. Şu anda bu bölgede, 10 ilde yaptığımız hasar tespitlerinde hemen hemen yarı orandayız. Yani bazı illerde 60, bazı illerde 40, bazı illerde 45 orandayız. Yani yaklaşık 82 bina hem yıkılmış hem ağır hasar olmuş hem de acil yıkılacak koduyla kodlanmıştır. Tabii bununla birlikte aynı zamanda şu ana kadar 39 bin 672 vatandaşımızı kaybettik." ifadelerini kullandı.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE