Doğalgaz ısınmada 1 ay, sıcak su ve mutfakta 1 yıl ücretsiz

Doğalgaz ısınmada 1 ay, sıcak su ve mutfakta 1 yıl ücretsiz
Türkiye'nin en önemli enerji projelerinden Karadeniz Gazı, Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nde ilk kez karaya ulaştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın töreninde iki müjdeyi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konutlarda bir ay doğalgazın ücretsiz olacağını duyurdu. Mutfak ve sıcak su için tüketilen doğalgazın 25 metreküpünden de bir yıl boyunca ücret alınmayacak.

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımınız için linkimiz;

Türkiye'deki en önemli enerji projelerinden Karadeniz Gazı, Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nde ilk kez karaya çıktı. Karada 8 bin, denizde 2 binden fazla kullanılması projede ilk fazda üretilen doğalgaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sonucuyla alındı. "Karadeniz Gazi Devreye Alma Töreni'nde meşaleyi, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

- Bugün Filyos'ta salonun iki bayramını bir arada kutlamak üzere bir aradayız. İkinci satışımızın bağımsız enerjiliği yolunda tarihi bir adım olan Karadeniz gazının devreye alınmasıdır.

- Ocak 2021'de kara tesisimize başladık. Dünyanın diğer yerlerinde 6-7 yıl süren keşfedilen gazları kullanabilir hale getirme süresini biz bu tempoyla 3 yılda indirdik.- Bu başarının gururu milletimizin tamamına aittir. Sakarya Sahası'ndan ilk etapta günde 10 milyon metreküp, açacağımız yeni kuyularla birlikte ilerleyen süreçte günde 40 milyon metre küp gaz çıkaracağız. Tam kapasiteye çıktığımızda ülkemiz ihtiyacının yüzde 30'unu buradan karşılayabileceğiz. Karadeniz'de gaz rezervimiz 710 milyar metreküpe ulaştı.

- Kandil'deki teröristleri, Pensilvanya'daki hainleri üzüyoruz. Bize ilk dünyadan yapamazsınız diyen Kemal Kılıçdaroğlu ve masa arkadaşlarını üzüyoruz. Londra'dan 300 milyar dolar getirdim diyor, ne getirdin, ne karşılığında getirdin.

- Vatandaşlarımızın evlerinde ve mutfaklarında sıcak su kullanımlarındaki doğalgazı bir yıl ücretsiz veriyoruz. Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su tüketimi için gereken doğal gazın bedeli bir yıl boyunca faturalardan düşecektir.

- Bir ay boyunca Türkiye'nin tamamındaki konutların doğalgaz tüketiminden ücret almayacağız.

Bakan Dönmez: Fatih keşif gemisi bir milletin kaderini tayin edecek

Törende konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Fatih Dönmez ise Fatih soruşturma gemisinin bir milletin kaderini değiştirdiğini söyledi.

Dönmez'in konuşmasından bir tane çıkanlar ise şöyle:

- Türkiye'nin bugün geldiği nokta sabrın, azmin, çalışmanın,birlikte olmanın sonucudur.

- Geldiğimiz noktada her türlü zorluğa, yıldırmaya rağmen hamdolsun yılmadık ümitsizliğe kapılmadık. Başaracağımızı biliyorduk. Bu eser tüm 85 milyonun, bu gurur, bu başarı tüm Türkiye'nin.

- İlk fazda günlük 10 milyon metreküp gaz üretilecek. Keşfimiz, tüm konutların 35 yıllık doğalgaz maliyeti tek başına karşılayabilecek kapasiteye sahip."

Turkcell dijital iletişim altyapısını tamamladı

Filyos Doğalgaz İşletme Tesisi'nde Turkcell iletişim altyapı çalışmaları tamamlandı.

Turkcell'in yazılımı için kurduğu iletişim sistemi, yeni nesil teknolojilerle üretilen bir sistem mimarisine sahip. Kurulan dijital sistem kümeleri, bölge çalışmaları yürüten şirketin çalışanlarının tamamına ve günlük ortalama 15 bin dolara kadar yüksek hızda iletişim imkanı sunuyor.

Güçlü iletişim şebekesi sayesinde, Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nde üst düzeyde teknolojik altyapı sağlanması hedefleniyor.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE