Doğalgaza sanayide yüzde 20 zam, konutta fiyat değişmedi

Doğalgaza sanayide yüzde 20 zam, konutta fiyat değişmedi
Elekrtik üretim santralleri ve sanayide kullanılan doğalgaza yüzde 20 zam yapıldı. Konutta kullanılan doğalgaz fiyatı değişmedi.

BOTAŞ Aralık ayı doğalgaz tarifesini yayınladı.

Buna göre, konutlarda kullanılan doğalgaza zam yapılmadı ancak büyük sanayi ve ticari kuruluşlara sağlanan doğalgaza yüzde 20 zam geldi.

Elektrik santrallerinde kullanılan doğalgaz fiyatlarına da yüzde 20 zam yapıldı.

Türkiye, enerji faturalarında yeni düzene geçiyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğalgaz ve elektrikte belli bir tüketim miktarına düşük, üzerindeki tüketime daha yüksek fiyat uygulanmasını öngören kademeli tarifeye geçiş için hazırlıklara başlandığını, konunun Meclis’ gündemine geleceğini açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Enerji Zirvesi sırasında bir grup gazeteciye çeşitli açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda enerji fiyatlarında yaşanan belirgin yükselişlerin tüm dünyanın meselesi olduğuna vurgu yapan Bakan Dönmez, “Bunlar bu yılın başında kimsenin öngöremediği konular ve hadiseler. Dünyada pandeminin ardından hızlı bir toparlanmayla birlikte bir talep artışı yaşandı” dedi.''borsaseans.com, web sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin, bir adım önde olun.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE