Dönmez: Doğalgaza Aralık'ta zam olmayacak

Dönmez: Doğalgaza Aralık'ta zam olmayacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğalgaza Aralık ayında zam yapılmayacağını açıkladı. Bakan Dönmez, NTV'ye yaptığı açıklamada, "Pandemi öncesi ve sonrasına bakacak olursak doğalgazda anormal artışlar oldu. Öngörülebilir fiyat tahmini söz konusu değil, oynaklık çok fazla. Ama yaz aylarındaki yüksek seviyenin gerilediğini görüyoruz. Ama Aralık ayında doğalgaza zam yapılmayacak" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Aralık ayında doğalgaza zam yapılmayacağını söyledi.

Bakan Dönmez, NTV'ye yaptığı açıklamada, "Avrupa'da ciddi bir endişe var. Türkiye bu kışı sorun yaşamadan atlatacak" dedi.

Dönmez, "Pandemi öncesi ve sonrasına bakacak olursak doğalgazda anormal artışlar oldu. Ukrayna'daki savaş kısa sürede biterse piyasayı rahatlatır. Öngörülebilir fiyat tahmini söz konusu değil, oynaklık çok fazla. Ama yaz aylarındaki yüksek seviyenin gerilediğini görüyoruz. Ancak bu geçici mi olacak yoksa kalıcı mı olacak göreceğiz. Ama Aralık ayında doğalgaza zam yapılmayacak" ifadelerini kullandı.

KARADENİZ GAZINDA SONA DOĞRU
Karadeniz gazında sona gelindiğini de aktaran Bakan Dönmez, "Kara ve denizde boru serim işlemi bitti. 280 tonluk bir kilit ekipman Türkiye'ye getirildi. Hedefimiz 2023 Mart ayında vatandaşla buluşturmak'' bilgisini paylaştı.

Bakan Sönmez, Mart ayında ilk gazın sisteme gireceğini, 4 yıl sonra da konutlardaki gazın tamamının karşılanacağını bildirdi.

Karadeniz gazının ulusal sisteme bağlanmasıyla evlerde kullanılan doğalgazda indirim ihtimaline de değinen Bakan Dönmez, "Doğalgazda sübvansiyon oranı yüzde 75. Doğalgazın üretilmesiyle vatandaşımıza gereken yardımları yapmak için elimizden geleni yapacağız. Buz gazla hem milletimiz hem de devletimiz kazanacak. Zamanı geldiğinde hesaplamaları yapılacak'' dedi.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE