Elon Musk, Twitter'ın en büyük hissedarı oldu

Elon Musk, Twitter'ın en büyük hissedarı oldu
 Bugün ortaya çıkan bir gelişmeye göre Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ın yüzde 9,2'lik hissesinin sahibi oldu. Bu pay oranıyla Elon Musk, Twitter’ın en büyük hissedarı oldu. 

Cuma günü kapanış fiyatına göre Elon Musk’ın elinde bulunan Twitter hisselerinin ortalama değeri 2,9 milyar dolar civarında bulunuyor. SEC raporu, Tesla CEO’sunun 73 milyon pay Twitter hissesi aldığını gösteriyor. Şu an sosyal medya devinin en büyük hissedarı Vanguard Group olarak gözükürken bu şirketin tüm hisselerin yüzde 8,4’üne sahip olduğu görülüyor. Elon Musk, satın alma işleminin tamamlanmasıyla Twitter’ın en büyük hissedarı olacak.

Bu gelişmenin geçen hafta Elon Musk’ın bir sosyal medya platformu kurmayı ciddi anlamda düşünmeye başlayacağını açıklamasının ardından geldiği görülüyor. Son olarak Elon Musk, Twitter üzerinden ifade özgürlüğüyle ilgili bir anket oluşturmuştu. Takipçilerine sosyal medya platformlarının ifade özgürlüğü için gerekli koşulları sağladıklarına inanıyor musunuz? sorusuna iki milyon katılımcının yüzde 70’inin hayır cevabı verdiği görüldü. 

Anket sonucunu yorumlayan Musk, özgür düşüncelere her şeyden daha fazla önem veren bir sosyal medya platformu oluşturmayı ciddi anlamda düşünmeye başladığını dile getirdi. Şu an durumda ise Bloomberg, Tesla CEO’sunun Twitter’daki yüzde 9,2’lik payı pasif bir pay olduğu için Elon Musk’un sosyal medya platformunun yönetimine etki edilebilecek bir ağırlığa sahip değil.

Diğer yandan Twitter, Elon Musk’ın sıklıkla kullandığı bir platform. Twitter üzerinden önemli bir etkileyici olan Musk’ın şu an 80 milyon civarında takipçisi bulunuyor. Bu rakam, onu en çok takip edilen sekizinci hesap yapıyor.

Elon Musk, özellikle kripto paralar hakkında yorumlarıyla öne çıkarken son yıllarda Dogecoin’in en sıkı taraftarı rolüne soyunmuştu. Öyle ki geçmiş yıllarda DOGE paylaşımları ve yatırımı, kripto varlığın ciddi bir piyasa değerine ulaşmasında son derece etkili oldu. 

Bunun yanında Tesla ve SpaceX CEO’su, Twitter paylaşımları yüzünden ABD SEC ile de sorunlar yaşadı. 


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE