Ensari Deri’nin halka arzına 2,5 kat talep geldi

Ensari Deri’nin halka arzına 2,5 kat talep geldi
Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun “Ensari Deri, yaklaşık 119 milyon TL halka arz tutarı ile 258 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir” dedi.

Halka arz sürecinde 258 bin yatırımcıdan 304,6 milyon TL tutarında talep alan Ensari Deri (#ENSRI) , Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmeye başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Borsa İstanbul’da gong, Türkiye’nin kürkkuzu derisi üretiminde öncü firması Ensari Deri Gıda San. ve Tic. AŞ için çaldı. Talep toplama sürecinde 258 bin 45 yatırımcıdan 304,6 milyon TL talep alan Ensari Deri, bugün itibarıyla Borsa İstanbul Ana Pazar’da, “ENSRI” koduyla işlem görmeye başladı. Şirketin halka arz ettiği paylara 2,5 kat talep gelmişti.

Borsa İstanbul’da düzenlenen Ensari Deri Halka Arz Gong Töreni’ne Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Ensari Deri Gıda San. ve Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Nuri Ensari, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadettin Yazgülü, Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Bayrak, Genel Müdürü Servet Aydın, Metro Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Öztürk Pulatoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Özgecan Fırıldak katıldı.

Açıklamada konuşmasına yer verilen Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Deri sektörü, sağladığı ihracat geliri ve oluşturduğu istihdam ile ülkemizin çok kıymetli bir imalat sanayisidir. Sektörün önemli temsilcilerinden Ensari Deri, bugün Borsamızda işlem görmeye başlayarak, sermaye piyasalarının sunduğu, finansmana erişme, kurumsallaşma ve marka değerini arttırma gibi imkanlarından faydalanmaya başlamıştır. Ensari Deri, halka arz gelirlerinin bir kısmını finansal yükümlülüklerini azaltmakta kullanacaktır. Böylelikle kur farkı ve faizden kaynaklı finansman giderlerini azaltarak karlılığını artıracaktır.” ifadelerini kullandı.

Kur, faiz veya yatırımlardan kaynaklanan riskleri, şirketlerin ve yatırımcıların Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’ndan (VİOP) yararlanarak yönetebileceğini belirten Ergun, “Biz de Borsa İstanbul olarak, yatırımcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde, VİOP’ta yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. Ensari Deri, yaklaşık 119 milyon TL halka arz tutarı ile 258 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Ensari Deri’ye Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.” açıklamasında bulundu.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi;

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS  (https://www.facebook.com/groups/1286784951478515/?multi_permalinks=2199358036887864)
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE