Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıldönümü, kentte törenlerle kutlandı.

Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıldönümü, kentte törenlerle kutlandı.
Dadaşlar Diyarı,Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıldönümü, kentte törenlerle kutlandı.

İlk olarak Havuzbaşı Kent Meydanında bulunan Atatürk Anıtına Erzurum Valisi Okay Memiş, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Veli Tarakçı, ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen çelenk bıraktı.

Çelenk bırakma töreni sırasında Türk Hava Kurumu yamaç paraşütü gösterisi düzenledi. Ardından Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı ise dondurulmuş süs havuzunun üzerinde mini konser verdi. Vali Memiş ve heyet Havuzbaşı'ndaki törenden sonra Karskapı Şehitliği'ne geçerek şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı.Şehitlikte konuşan Vali Okay Memiş, Erzurum'un Anadolu'nun mihenk taşı olduğunu ifade ederek, " Erzurum düşmana karşı çok çetin bir mücadele veren bir coğrafya. Biz dadaşlarımızla gurur duyuyoruz. Anadolu'nun bölünmez bütünlüğünün bir mihenk taşı 12 Mart destanı. Ben aziz şehitlerimizi saygıyla ve sevgiyle anıyorum bizlerde görevimizi yaparken şehitlerimize layık olmaya çalışıyoruz. Bütün Erzurum'un kurtuluşu kutlu olsun" dedi.Kendiside Erzurum'lu olan, Borsaseans.com kurucu ve genel yayın yönetmenliğini yapan Onur Özkan TUNALI,Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıldönümü ve aynı zamanda,İstiklal Marşımızın kabulünün 103. yıldönümü vesilesiyle,duygularını şöyle ifade etti. 

''12 Mart, Erzurum için özgürlük demektir, kurtuluş demektir, topraklarını düşmandan, vatanını hainden temizlemek, ay yıldızbayrak altında yaşamanın beratını göğsünde taşımak demektir. Barda salladığı hançerdir, yürekli kadınların elindeki satırdır, Aziziye tabyasından yükselen Allah Allah sesidir 12 Mart.
Üzerinden 103 sene geçse de yaşanan acılar, verilen mücadele ve kavuşulan zaferin gururu hiç unutulmadı. Erzurum’un kurtuluşunun yıl dönümünde şehitlerimizin aziz hatıraları başta olmak üzere tüm kahraman hemşerilerimizin emeklerini, fedakârlıklarını minnetle anıyoruz.Aziz milletimiz inaniyorumki her zaman ortak değerimiz, sesimiz ve vicdanımız olan #İstiklalMarşı'mızı ilelebet muhafaza edecektir. Mehmet Akif Ersoy ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. '' dedi.

12 Mart Erzurum'un Kurtuluşu gün içerisinde şehirde farklı etkinliklerle kutlanmaya devam edecek.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM
Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE