Ethereum'da arz şoku ile ralli mi yaşanacak?

Ethereum'da arz şoku ile ralli mi yaşanacak?
Kripto para sektörünün lider altcoin‘i Ethereum (ETH), son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile birlikte yatay hareketler sergiliyor. Ethereum haftalık kapanış öncesinde ise 1.588 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Sektördeki bu sıkıcı trend her ne kadar küçük kripto yatırımcılarının piyasadan uzaklaşmasına neden oluyor olsa da, büyük yatırımcılar halen kripto varlık satın alımlarına devam ediyor.

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan CryptoQuant’ın aktardığı son bilgilere göre borsalardaki Ethereum (ETH) miktarı son 5 yılın en düşük seviyesine geriledi.Ethereum’un (ETH) Üzerindeki Satış Baskısı Azalıyor!

Ethereum’un Proof-of-Work’ten (PoW) Proof-of-Stake’e (PoS) geçiş süreci, büyük yatırımcıların borsalardan yüklü ETH çekimleri yapmasını sağladı.

Uzun vadeli yatırımcılar geçtiğimiz yıl itibariyle dev kripto para borsası FTX‘in iflası birlikte borsalarda kripto varlık tutmamaya başladı.

Borsalardaki Ethereum (ETH) miktarının her geçen gün düşmeye devam etmesi, haliyle ETH’deki satış baskısının da azalmasını sağlıyor.

Önümüzdeki süreçte büyük bir aksiliğin veya bir olayın olmaması halinde, borsalardaki ETH miktarının artışa geçmesi beklenmekte. Borsalardaki ETH miktarı ancak boğa döneminde artışa geçebilir.

Bir sonraki boğa döngüsünde spot Ethereum ETF’sini kabul edilmesi ise lider altcoin’de bir arz şoku yaşatabilir ve bu dönemde ETH’de dev yükselişler yaşanabilir.

Kaynak: CryptoQuant


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

0 Yorum