Europower halka arzına tüm zamanların rekor talebi geldi

Europower halka arzına tüm zamanların rekor talebi geldi
Europower Enerji'nin halka arzında 60 milyon adet ödeme 40,60 TL fiyattan satılırken, talepte bulunan ve dağıtıma hak kazanan yatırımcı sayısı rekorları kırıldı

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımınız için linkimiz;

Schneider, ABB ve Siemens gibi dünya devlerinin karşı karşıya olduğu ve partneri olarak Türkiye'den çıkan ve beş kıtada 60'ın üzerinde bulunan ürün ve hizmet ihracatını gerçekleştirerek global bir oyuncu olan Europower Enerjilerinin hissesinin halka arzı kapsamında 12-14 Nisan günleri arasında talep toplama işlemlerini gerçekleştirdi. Borsa İstanbul'da işlem görme çerçevesinde Europower paylarının halka arzı bireysel ve kurumsal yatırımcılardan yoğun talep gördü.

Uygulama ve dağıtım rekoru

Ak yatırım listesinde 41 üyeden oluşan bir konsorsiyumun aracılık olduğu halka arzda 2 milyon 240 bin 284 adet başvuru ile toplam 241 milyon 716 bin 414 ödeme karşılığında 9 milyar 814 milyon TL'lik rekor talep geldi. Grup görevlileri ve yurt içi bireysel hizmetlerden toplam 2 milyon 240 bin 27'ye ulaşıldı.

Halka arzda toplam 2 milyon 118 bin 379 yatırımcıya 50 milyon adet ve ek satış kapsamında 10 milyon adet olmak üzere toplam 60 milyon adet ödemenin satışı yapıldı. Europower payları 40,60 TL sabit fiyatla yatırımcıyla buluştu ve toplam halka arz büyüklüğü ise 2 milyar 436 milyon TL oldu.

Bunun Türkiye'de şimdiye kadar bulunduğu halka arzlar içinde en çok yatırımcının başvurduğu ve en çok yatırımcıya dağıtım yapılan halka arz olduğu belirlendi.
Halka arz'a aracılık eden Ak Yatırım'dan yapılanlara göre, halka arz edilen payların yüzde 83,33 oranındaki 50 milyon adedi yurtiçi bireysel, yüzde 14,17 oranındaki 8,5 milyon adedi yurtiçi kurumsal, yüzde 2,50 oranındaki 1,5 milyon adedi grup işçilerine dağıtıldı.

Halka arz geliri ile büyüme ivmesine hız kazandırılacak

Sahip olduğu üretim kapasitesi, alanda uzman insan kaynakları, global bir şirket olarak 5 kıta ve 66 ülkeyi kapsayan ve kurumsal gücüyle sektör liderinden olan Europower Enerji, arzdan elde edilen gelirle büyüme ivmesini ve yeni yatırımlarla sürdürülebilir adımlarını daha da hızlandırmayı planlıyor.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta; BORSA TRENDİ ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TRENDİ (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

0 Yorum