G20 Zirvesinde Erdoğan-Biden Görüşmesi Bu Gün Yapılacak

G20 Zirvesinde Erdoğan-Biden Görüşmesi Bu Gün Yapılacak
ABD Başkanı Joe Biden'ın programına ilişkin gazetecilere açıklama yapan üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi, ABD Başkanı Biden'ın pazar günü İtalya'nın başkenti Roma'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ikili görüşme yapacağını ifade etti.

Yetkili, Biden'ın ayrıca Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Yardımcısı Olaf Scholz ile kısa bir görüşme gerçekleştirdiğini aktardı.

Cumhubaşkanı Erdoğan,Dünya Liderleriyle Görüşmeler Yapıyor

G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında İtalya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikili görüşmelere devam ediyor. Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi'nin yanı sıra AB Komisyonu Başkanı Leyen, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Endonezya Cumhurbaşkanı Widodo görüştü.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında, İtalya Başbakanı Mario Draghi'yi kabul etti.

Zirvenin yapıldığı Nuvola Kongre Merkezi'ndeki basına kapalı görüşme, 35 dakika sürdü.
Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Braghi'yle görüşmesinin ardından  AB Komisyonu Başkanı Leyen, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Endonezya Cumhurbaşkanı Widodo ile de görüştü.''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.


0 Yorum