Geçtiğimiz Haftanın En Popüler 5 Kripto Para Birimi

Geçtiğimiz Haftanın En Popüler 5 Kripto Para Birimi
 Bu hafta yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği kripto varlıklar sırasıyla, Bitcoin (BTC), Zilliqa (ZIL), Shiba Inu (SHIB), Loopring (LRC) ve Chiliz (CHZ) oldu.Yatırımcıların en çok takip ettiği kripto varlıklar arasında ilk sırada yer alan Bitcoin (BTC), bu hafta volatil fiyat hareketlerine sahipti. 

Bitcoin (BTC) fiyatı, geçen hafta sonu 44.000 dolar bandında yatay hareket ederken hafta başında gelen taleple 48.000 dolara kadar yükseldi. Hafta ortasında daha çok 47.000 dolar bandında ilerleyen BTC/USD, hafta sonuna doğru yatay görünümünü aşağı yönlü kırarak haftanın tüm kazanımlarını geri verdi ve 44.200 dolara kadar geriledi. 

Dip seviyelerden gelen alımlarla hafta sonuna doğru yeniden 46.000 dolar bandına yükselen BTC, hafta sonu işlemlerinde bu fiyat seviyesinde yatay hareket ediyordu.

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 3,5 değer artışıyla 47.000 dolar seviyesine doğru hareket ederken haftalık bazda yüzde 5,3 yükselişe sahip.


Zilliqa (ZIL), bu hafta ilk 100 kripto para arasında yüzde 250’yi bulan değer kazanımıyla en çok kazandıran kripto varlıklar arasındaydı.

Zilliqa (ZIL), bu hafta başında 0,05 dolar seviyesinden gelen yükselişle hafta ortasında değerini ikiye katladı. ZIL/USD, kısa bir süre konsolide aşamasından sonra haftanın ikinci yükseliş dalgasında yüzde 110 oranında değer artışıyla 0,22 dolarda zirve gördü. 

Haftanın zirve seviyesinden gelen kâr alımlarıyla bir miktar gerileyen ZIL/USD, hafta sonu işlemlerinde 0,18 dolar bandında yatay hareket ediyordu.Shiba Inu (SHIB), haftanın ilk günü artan talep ile birlikte yaklaşık yüzde 20 değer artışıyla 0,00003 dolar sınırına kadar yükseldi. 

Haftanın zirve seviyelerinden gelen satışlar sonrası volatil fiyat hareketleri sergileyen SHIB/USD, hafta sonuna doğru 0,000025 dolar seviyesine kadar geriledi. 

Shiba fiyatı, son 24 saatte yüzde 7 yükselirken hafta sonu işlemlerinde yeni bir yukarı yönlü ivmeye girerek 0,000027 dolar bandına geri döndü.Loopring, son birkaç haftadır kullanıcımızın en çok ilgi gösterdiği kripto varlıklar arasında yerini alıyor.

Loopring (LRC), bu haftaki yükseliş ivmesinde 1,35 dolara kadar yükselse de daha çok 1,3 dolar seviyelerinde dirençle karşılaştı. Hafta sonuna doğru artan satış baskısında LRC/USD’nin 1,1 dolara kadar geriledikten sonra hızlı toparlanarak 1,2 dolar seviyelerine geri döndü.

Loopring, Son 24 saatte yüzde 2,6 oranında değer kazancı görürken haftalık bazda kazancı yüzde 11 oranında gerçekleşti.1,73 milyar dolar piyasa değeriyle 68. sırada bulunan Chiliz (CHZ), bu hafta, 2022 yılı zirve fiyatını kırarak kazanımlarını artırdı. 

Haftaya 0,25 dolar bandından başlayan CHZ/USD, hafta içi işlemlerde yüzde 30’a yakın değer artışıyla 0,33 dolarda zirve gördü. Haftanın ikinci yarısında gelen satış dalgası, Chiliz fiyatının 0,27 dolara kadar geri çekilmesine neden oldu. Hafta sonunun ilk gününde ise CHZ/USD’nin bir miktar toparlanarak 0,28 dolar bandında hareket ettiği görülüyor. 

Son 24 saatte yüzde 5’e yakın değer kazanan CHZ/USD, haftalık bazda yüzde 21 oranında değer artışıyla devam ediyor.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE