Gelecek Günlerde Ripple (XRP) ve SEC Davasında Yaşanacaklar!

Gelecek Günlerde Ripple (XRP) ve SEC Davasında Yaşanacaklar!
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Ripple'a açtığı dava devam ediyor. Davadan gelen haberlerin Ripple fiyatını etkilediğinden Ripple yatırımcıları davayı daha yakından takip istemekte. İşte davada gün gün yaşanacaklar...

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, özel şirketlerin kripto paralarını “kayıtsız” olarak nitelendirerek kripto paraların, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna kaydettirilmesi gerektiğini söylemekte. Şu an için davayı sadece Ripple’a açmış olsa da ilerleyen süreçte başka davaların veya düzeltmelerin de geleceğinin habercisi gibi. XRP’nin bu dava sürecinde SEC, Bitcoin ve Ethereum’u kripto para birimi olarak kabul edip XRP’nin kripto para birimi olmadığını belirtti. XRP’yi kayıt dışı menkul kıymet olarak konumlandırdı.

Devam eden süreçte iki taraf da gelişmeler kaydetse de henüz sonuçlanmış değil. Bu aşamada eski bir federal savcı olan avukat James K. Filan, Ripple davasına ilişkin önümüzdeki günlerde neler yaşanacağına dair yeni bir paylaşım yaptı.

• 25 Mayıs 2021 – Ripple’ın SEC’in 18 Mayıs 2021 tarihli mektubuna yanıtı.

• 27 Mayıs 2021 – Ripple’ın yargı sürecindeki eksiklikler. Adil yargılanma hakkının ihlali savunmalarına ilişkin SEC’in yanıtı.

• 27 Mayıs 2021 – SEC’in, Ripple’ın kamuya açık olmayan SEC yazışmalara ilişkin taleplerine karşı itirazları.

• 28 Mayıs 2021 – SEC’in Ripple’ın 18 Mayıs tarihli mektuba karşı verdiği cevaba ilişkin yanıtı.

• 4 Haziran 2021 – Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in SEC’in muhalefet özetine yanıtı.

• 10 Haziran 2021 – Ripple’ın halka açık olmayan SEC yazışmalarına karşı SEC’in itirazlarına verdiği yanıt.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle 1.04$ dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

0 Yorum

YORUM EKLE