Gezi ihanetinin bedeli kavala'ya ağır ödetildi

Gezi ihanetinin bedeli kavala'ya ağır ödetildi
Gezi Davası'nda karar çıktı: Gezi ihanetinin sanıklarından biri olan,'Vatan haini' Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet, 7 sanığa 18'er yıl hapis cezası verildi.

İstinaf mahkemesinin beraat kararlarını bozmasının ardından yeniden görülen 17 sanıkGezi ana davasında karar çıktı. Mahkeme, Osman Kavala'yı TCK 312/1. maddesi uyarınca "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Aralarında Ayşe Mücella Yapıcı, Can Atalay ve Tayfun Kahraman'ın bulunduğu 7 tutuksuz sanığın ise "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmaya teşebbüse yardım" suçundan 18'er yıl hapis cezasına çarptırılmalarına karar verildi. 7 sanığın tutuklanmasına da karar verildi. Karar, oy çokluğuyla alındı. Bir üye hakim sanıkların beraatine karar verilmesi ve Kavala'nın tahliyesi yönünde karara muhalefet şerhi düştü.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada, sanık avukatlarının beyanları alındı. Sanık Osman Kavala'nın avukatı Köksal Bayraktar son savunmada, "4,5 yıldan beri Türk yargısı müvekkilim Osman Kavala'nın tutukluluk halinin devam etmesi için inanılmaz bir çaba sarf etmiştir. Gece yarısı Silivri'den çıkarılırken yola adım atmadan yeniden tutuklanmıştır. Bu 21'inci yüzyılda hazin bir durumdur. Müvekkillerimiz müsnet suçları işlememiştir, suçun unsurları oluşmamıştır. Olaylarda aktif olarak bulunmamıştır. Tutukluluk halinin sona erdirilmesi ve hakkında beraat kararı verilmesini talep ediyoruz" dedi.
Kavala'nın avukatı İlkan Koyuncu ise "15 Temmuz ile ilgili yargılama yapıyorsunuz ama bir kişi bile Osman Kavala'ya 15 Temmuz'da nerede olduğunu sormadı. Hükümete karşı suçlama yöneltiyorsunuz. Bu davada yargılanan sanıklar Ankara'ya gitmemiş" ifadelerini kullandı.

Firari sanık Can Dündar'ın avukatı Abbas Yalçın da müvekkilinin televizyon kanalı kurmaya çalışmakla suçlandığını belirterek "Benim müvekkilim de bir televizyon kanalı kurmaya çalışmış. İyi ki işini iyi yapmaya çalışan onurlu insanlar var. Mahkemeden de bir talebim yoktur" dedi.
Devleti ,hükümeti yıkmaya yönelik eylemler tezgahlayan,bu eylemlere önderlik eden Vatan haini Osman kavala'nın avukatının bu savunmasıda haini kurtarmaya yetmedi ve mahkeme hain kavala'ya ömür boyu katıksız müebbet hapis cezası verdi.


Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM
Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE