GÖKBEY helikopteri yerli ve milli motorla uçtu

GÖKBEY helikopteri yerli ve milli motorla uçtu
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli ve milli ilk helikopter motoru TS1400'ün, test uçuşunda ilk özgün helikopter GÖKBEY'i uçurduğunu bildirdi.

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımınız için linkimiz;

Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türk savunma sanayinde önemli bir kilometre taşı. Aziz milletimizin de bir bayram hatırası. Yerli ve milli ilk helikopter motorumuz TS1400, test uçuşunda ilk özgün helikopterimiz GÖKBEY'i uçurdu. Mühendislerimizin ellerine sağlık." ifadesini kullandı.Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) arasında imzalanan sözleşme kapsamında bulunan T625 GÖKBEY helikopteri, TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI) tarafından milli kullanımla kapsama ve üretilen TS1400 turboşaft motoruyla ilk test uçuşunu başarılı bir şekilde tamamlamış oldu.

Başarılı bir şekilde sürdürülüyor

TUSAŞ'ın özgün projesi tahminleri T625 GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri'nin test ve sertifikasyon işlemleri başarılı bir şekilde yürütülüyor.

Seri üretimi devam eden ve bu yıl Jandarma Genel Komutanlığına 3 adet teslim edilecek T625 GÖKBEY, geniş görev yelpazesine sahip olmasından dolayı taşıma, VIP, kargo, hava ambulansı, arama kurtarma ve kıyı ötesi taşıma görevlerinde bulunabilecek.Yerli ve yabancı ihtiyaç sahibi kullanıcılar için GÖKBEY helikopteri, yapılar en zorlu iklim koşullarında ve coğrafyalarda dahi yüksek irtifa ve ihtiyaç duyduğu, gece ve gündüz saatlerinde milli TS1400 turboşaft motorlarıyla de etkin bir şekilde icra edebileceek. 6 ton toplam kalkış ağırlığına, 12 yolcu uçuş süresine, 306 kilometre/saat azami sürate, 20 bin fit servis tavanına 3,8+ saat uçuş kalış süresine sahip GÖKBEY, harici yakıt deposuyla 5+ saat havada kalabiliyor ve azami 948 kilometre menzile ulaşabiliyor.
 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE