Goodyear otonom araç güvenliği alanında Gatik'le işbirliği yapacak

Goodyear otonom araç güvenliği alanında Gatik'le işbirliği yapacak
Goodyear, Gatik ile otonom araç güvenliğine alanında işbirliğine gitti. Goodyear Küresel Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Helsel, “Gatik, otonom teknoloji alanında devrim yaratıyor. Biz de akıllı lastik verileri aracılığıyla gerçek zamanlı bilgiler sağlayarak, Gatik'in otonom sürüş sisteminin daha da güvenli, güvenilir ve verimli olmasını destekleyebiliyoruz." dedi.

Goodyear Tire & Rubber Companyotonom orta mesafe B2B lojistik şirketlerinden Gatik ile lastik zekası teknolojisinin otonom sürüş sistemine entegrasyonu konusunda başarılı bir çalışma gerçekleştirdi.

Kapalı kasa kamyonlardan oluşan otonom filosuna sahip Gatik, otonom araçların (AV) güvenliğini, doğruluğunu ve genel performansını artırma konusunda önemli adımlar attı.

Gatik filosunun sahip olduğu Goodyear Endurance RSA lastiklerinde, kapsamlı lastik bilgi toplama çözümü "Goodyear SightLine" teknolojisi kullanılmaya başlandı. Bu sayede Gatik'in verimli filo operasyonlarının güvenliğini ve genel doğruluğunu geliştirmesi sağlanırken, teslimat süresi ve güvenilirliği de artırılmış oldu. Gatik, akıllı lastik çözümünü bu yıl ABD ve Kanada'daki otonom filosunun önemli bir bölümüne uygulamayı planlıyor.

İki şirket, Goodyear'ın San Angelo, Teksas'taki test sahasında sürekli ve titiz testler yapmak üzere ortaklık kurdu. Bu iş birliği sayesinde Gatik, otonom araçlarının trafik ışıkları, yol işaretleri, kaçınma manevraları ve çarpışmadan kaçınma gibi yaygın ve olağandışı yol senaryoları için güvenli ve trafiğe kapalı ortamda kapsamlı bir şekilde testler gerçekleştiriyor.

Goodyear ve Gatik, Goodyear'ın gelişmiş tahmini yol durumu izleme çözümünü Gatik'in otonom sürüş sistemine dahil etmek için gelecek planları da yapıyor.

"Akıllı lastik verileri aracılığıyla gerçek zamanlı bilgiler sağlıyoruz"

Konuya ilişkin açıklama yapan Goodyear Küresel Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Chris Helsel, aracın yolla tek temas noktası olan lastiklerin aracın sürücü gibi tepki vermesini sağlamada çok önemli bir rol oynayabileceğini belirtti. Helsel, "Gatik, otonom teknoloji alanında devrim yaratıyor. Biz de akıllı lastik verileri aracılığıyla gerçek zamanlı bilgiler sağlayarak, Gatik'in otonom sürüş sisteminin daha da güvenli, güvenilir ve verimli olmasını destekleyebiliyoruz. ifadelerini kullandı.

"İş birliği, Gatik'in otonom teknolojisindeki liderliğini ilerletiyor"

Gatik CEO’su ve Kurucu Ortağı Gautam Narang ise Goodyear SightLine teknolojisinin Gatik'in otonom filosuna entegrasyonunun sektörde bir ilk olduğunu belirtti. Narang, devamında şunları kaydetti: "Akıllı lastik teknolojisinden elde edilen gerçek zamanlı veriler, sadece otonom araçlarımızın güvenliğini ve öngörülebilirliğini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda operasyonlarımız süresince yüksek düzeyde verimlilik, güvenilirlik ve teslimat süresini korumamızı sağlıyor. Goodyear ile ortaklığımız, Gatik'in otonom teknolojisindeki liderliğini ilerletmede bir başka adım. B2B orta mesafe lojistiğinin gerçek avantajlarının pazara sunulmasını sağlama konusundaki kararlılığımızın altını çiziyor."


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur) Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE