Gram altın yeni haftaya rekorla başladı

Gram altın yeni haftaya rekorla başladı
Altın, ABD’de tahvil ihaleleri öncesinde yükselişe geçerek kritik eşik olan 2 bin doları aşarken, gram altın tarafında yeni bir rekor kaydedildi.

Altın fiyatları, tahvil getirilerine ilişkin ipuçları verebilecek ABD tahvil ihaleleri öncesinde yükseldi.

Spot altın, yeni haftanın ilk işlem gününde 2 bin 18 doların üzerini test etti.

Dolar/TL kuru ve spot piyasada altının onsu üzerinden yapılan hesaplamaya göre gram altın 1.872 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Tahvil ihalelerinin, ABD’de tahvil piyasasının anlamlı bir canlanmaya hazır olup olmadığına dair bir gösterge vermesi bekleniyor. Pazartesi günkü iki yıllık ve beş yıllık tahvil satışlarıyla başlayacak ihale döngüsü, yatırımcıların bu yıl tahvillerindeki satışların normal seyrinde devam ettiğinden emin olup olmadıklarını ölçmeye yardımcı olacak.

Çoğu Wall Street stratejisti, tahvil piyasasındaki geniş tabanlı kazanımların etkisiyle, faiz getirisi olmayan altın için genellikle olumlu olan son dönemdeki düşük getiri eğiliminin 2024'te de devam edeceğini öngörüyor.

Öte yandan ABD’de hafta bitimine doğru açıklanacak olan kişisel gelir, çekirdek fiyatlar ve haftalık işsizlik başvuruları verileri muhtemelen faiz patikasının gidişatı hakkında ipucu verecek. Analistler, bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalar ile ABD'de açıklanacak büyüme verisinin piyasaların odak noktasında olacağını söyledi.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE