Gram altında rekor serisi 4. gününde

Gram altında rekor serisi 4. gününde Altın,Gram,ABD,Enflasyon,Tüketici,Hazine,Tahvil,Dolar
Altının ons fiyatıyla dolar/TL kuru üzerinden yapılan hesaplamaya göre gram altında yeni haftanın ilk işlem gününde 1.165 TL ile yeni rekor denemesi geldi. Böylelikle gram altında da 4. günde de gün içinde rekor seviye görüldü.

Spot piyasada altın fiyatları ABD enflasyonunun ardından Fed'in para politikasında daha ılımlı bir patika izleyeceğine dair beklentilerin etkisiyle başlayan yükselişine devam ederken, gram altın tarafında da yeni rekor denemeleri görüldü.

Altın Fed'in agresif faiz artışlarını yavaşlatacağına dair iyimserlikle art arda dördüncü haftayı da yükselişle kapatması sonrası yeni haftanın ilk işlem gününde 8 ayın en yüksek seviyesi yakınında yatay seyrediyor.

Yeni haftaya 1.919 dolar seviyesiyle başlayan ons altın 1.929 doları gördükten sonra 1.916 dolar seviyesi etrafında denge kazandı.
Gram altın ise 1.165 TL ile yeni rekor seviyeyi gördü. Gram altın son 4 haftayı yükselişle tamamladı. Geçen hafta altında prim yüzde 3'ü aştı.

ABD’de kısa vadeli enflasyon beklentileri, Aralık ayında tüketici fiyat artışlarının yavaşladığını gösteren verilerle yaklaşık iki yılık en düşük seviyesine indi.

Hazine tahvil getirilerindeki düşüş de faiz getirisi olmayan kıymetli metale olan talebi destekledi. ABD 10 yıllık getirisi, Cuma günü yükselse de haftalık bazda düşüş gösterdi.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE