Günün önemli şirket haberleri (09-08-2023)

Günün önemli şirket haberleri (09-08-2023)
Borsa İstanbul'a kote şirketlerin, sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...Okuyun,bir adım önde olun.

#TATEN – (Tatlıpınar) – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler İnfo Yatırım eşliderliğinde 10 – 11 Ağustos’ta toplanacak.

#IZENR – (İzdemir Enerji) – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

#OFSYM.HE – (Ofisyem) – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler Borsa’da Satış yöntemi ile 10 – 11 Ağustos’ta halka arz edilecek.

#ANSGR – Fitch tarafından şirketin Uluslararası Finansal Güçlülük notunun ve Ulusal Finansal Güçlülük notunun teyit edildiği açıklandı.

#ATATP ATP GreenX markası altında şirket bünyesinde geliştirilmekte sertifika ticaret platformunun test süreçlerine ve müşteri sunumlarına başlanıldığı açıklandı.

#ATSYH – Şirket bağlı ortaklığı Balkaney Gıda’nın faaliyet konusuna tarımsal faaliyetlerin eklediği açıklandı.

#AEFES – Şirket tarafından beklentilerde revizeye gidildiği, konsolide satış hacminin düşük-orta haneli seviyeden orta tek haneli seviyeye, FAVÖK marjının 100-200 baz puan daralmadan 100 baz puan daralmaya revize edildiği açıklandı.

#ASUZU – 2023 yılında yurt içi satış büyümesinin yüksek onlu yüzdelerde, FAVÖK marjının orta onlu seviyelerde, ihracatın orta onlu yüzdelerde beklendiği açıklandı.

#BJKAS – Behiye Kaya tarafından 1.228.237 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#BJKAS – Neslihan Kaya tarafından 202.350 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#CUSAN – Kırklareli’nde yapılması planlanan Alüminyum Doğrama ve Muhtelif Alüminyum Profil, Alüminyum Profil Üretimi, Muhtelif Alüminyum Biyet Üretimi , Elektrostatik-Anotlama Tesisi kapsamında yapılan ÇED başvurusunda Bakanlık tarafından ÇED Gerekli Değildir kararı verildiği açıklandı.

#CVKMD – Şirkete ait Balıkesir’deki altın maden sahasında gerçekleştirilmesi planlanan üretim faaliyetlerine yönelik madencilik faaliyetleri kapsamında ruhsat sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazların kamulaştırma işlemleri için resmi kurumlara başvuru yapılmasına karar verildiği açıklandı.

#DERHL – Behiye Kaya tarafından 1.825.000 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#DERHL – Harun Reşit Okyay tarafından 434.331 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#ERSU #KRONT #USAK – VBTS kapsamında şirket paylarına 8 Eylül’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#EUPWR – Şirketin AYEDAŞ tarafından ve TTK tarafından gerçekleştirilen ihalelere katıldığı ve ihalelerde toplam 0,81 milyon dolar ve 0,40 milyon euro ile en avantajlı teklifin verildiği açıklandı.

#EKGYO – Ziraat Bankası, ZRGYO ve şirket arasında imzalanan Birlikte Proje Geliştirilmesine Dair İşbirliği Protokolü kapsamında EKGYO tarafından ihale edilen İstanbul Eyüpsultan Göktürk 1. Etap Konut İnşaatı Tamamlama İşi'nin sözleşmesinin yüklenici ile 915 milyon TL’ye imzalandığı açıklandı.

#GLBMD – 70 gün vadeli 35 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#GLBMD – Denizli şubesinin faaliyete geçtiği açıklandı.

#GRSEL – Şirketin Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Okullarıyla 3 yıllık anlaşmaya vardığı açıklandı.

#INFO – 92 gün vadeli 250 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında talepler bugün toplanacak.

#INVEO – Pay geri alım programının sonlandırıldığı açıklandı.

#IMASM – Şirketin 2,8 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

#ICUGS – Lider sermayedardan 7,5 milyon TL daha sermaye avansı alındığı açıklandı.

#ISMEN – 31 gün vadeli 1 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

#INDES – Azimut Portföy tarafından 21,30 TL fiyattan 1.430.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,48’e geriledi.

#KOZAL – Tepit edilen yaklaşık 4.758.000 ons cevher için metalürjik test çalışmaları sonucunda, 417.222 ons altın ve 215.368 ons gümüş rezerve dönüştürüldüğü, altın ve gümüş üretimine dönük olarak, şirketin Mollakara Projesi için yatırım kararı almış olup, yapılan ihale ile tesisi kuracak yüklenici firma belirlenerek Fernas İnşaat ile sözleşme imzalandığı açıklandı.

#LIDER – Temmuz ayında 89 adet aracın 89,9 milyon TL’ye satın alındığı açıklandı.

#LUKSK – Planlı bakım çalışmaları nedeniyle üretime 9 – 19 Ağustos aralığında ara verileceği açıklandı.

#LUKSK – VBTS kapsamında şirket paylarına 8 Eylül’e kadar emir paketi tedbiri getirildiği açıklandı.

#MANAS – Fırat Life Yatırım tarafından 2.470.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#NTGAZ – Şirketin TPAO Trakya Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Üretim Müdürlüğü Sahalarında CNG Taşıma ve Boşaltım Hizmet Alımı ihalesinin uhdesinde kalması sonrasında, sözleşme imzalandığı açıklandı.

#OYYAT – 120 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#RYSAS – Sermaye artırımından 281,3 milyon TL fon elde edildiği açıklandı.

#RNPOL – Kayseri’deki GES süreci kapsamında 1600 kWE gücünde tesis yapımı için yapılan başvurunun olumlu sonuçlandığı açıklandı.

#SAFKR – Baykar Makina’dan 1,1 milyon dolarlık sipariş alındığı açıklandı.

#SELVA – Siirt’te yapılması planlanan GES Projesi için ÇED Belgesi başvurusunun yapıldığı açıklandı.

#TSPOR – Şirket ile Papara arasında 5 yıl süreli 1,4 milyar TL’lik sponsorluk sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#TETMT – VBTS kapsamında şirket paylarına 8 Eylül’e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 8 Eylül’e kadar uzatıldı.

#ULAS – Deniz Ulaş tarafından 640.400 adet payın Borsa’da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

PAY ALIM / SATIM

#AHGAZ – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 100.000 adet pay 12,56 – 12,59 TL fiyat aralığından geri alındı.

#AKFGY – Geri alınan 30.000.000 adet payın 5,25 TL fiyattan satıldığı, satış sonucunda 54,0 milyon TL kar elde edildiği açıklandı.

#IZFAS – Gökmen Keleşoğlu tarafından 977.413 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %9,10’a geriledi.

#IZINV – UP Venture Capital tarafından 249.946 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %8,68’e geriledi.

#MPARK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 20.000 adet pay 108,00 – 110,80 TL fiyat aralığından geri alındı.s

#SANEL – Mehmed Ali Saraoğlu tarafından 130.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %10,23’e yükseldi.

SERMAYE ARTIRIM

#KMPUR – Şirket sermayesi bugün 121,5 milyon TL’den %100 oranında bedelsiz olarak 121,5 milyon TL artışla 243,1 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 74,65 TL’ye denk gelmekte.

#PCILT – Şirket sermayesinin 45 milyon TL’den %163 oranında bedelsiz olarak 73,4 milyon TL artışla 118,4 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#RYSAS – Bedelli sermaye artırımı sonrasında rüçhan haklarının kullanılmasının ardından kalan paylar kapsamında Birincil Piyasa’da satılamayan payların Egemen Döven tarafından alınarak sermaye artırımının tamamlandığı açıklandı.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE