Günün önemli şirket haberleri (25-04-2023)

Günün önemli şirket haberleri (25-04-2023)
 Borsa İstanbul'a ait kote şirketleri, sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişiklikler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...Okuyun,bir adım önde olun.

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımınız için linkimiz;

#AKFGY – Şirket paylarının geri alınmasına ve 65.000.000 adet pay karşılığı 200 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildiği açıklandı.

#AKSA DowAksa İleri Kompozit Malzemeler'in mevcut kapasitesinin 6.000/ton yükü 9.000 ton/yıla çıkarma çalışmalarının tamamlanarak yeni hattın devreye alındığı açıklandı.

#ALBRK – Bankanın Albaraka Sukuk aracılığıyla ihraç ettiği ve tedavülde bulunan 250 milyon dolar nominal değerli 2025 vadeli kira sertifikalarının 150 milyon dolar olan kısmı için nakdi geri alım teklifinin yapılmasının planlanarak işleme ilişkin Emirates NBD Bank PJSC ve Standard Chartered Bank'ın yetkilendirildiği açıklandı.

#BRSAN – VBTS kapsamında şirket paylarına 24 Mayıs'a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#BIMAS – Rekabet Kurumu tarafından şirket de dahil olduğu beş zincir market ve bir tedarikçi şirketin idari para cezasına çarptırılması ve bu karara karşı iptal davasının açılışından sonra, davanın esastan reddedildiği açıklandı.

#BRLSM – Şirketin bağlı ortaklığı Solar Santral'in Makedonya'da proje geliştirmek üzere şube kuruluşuna karar verildiği açıklandı.

#CRFSA – Rekabet Kurumu tarafından şirket de dahil olduğu beş zincir market ve bir tedarikçi şirketin idari para cezasına çarptırılması ve bu karara karşı iptal davasının açılışından sonra, davanın esastan reddedildiği açıklandı.

#CWENE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 26 – 27 – 28 Nisan'da toplanacak.

#DOCO – 100 milyon euro harcanabilir paya dönüştürülebilir tahvil ihraç edildiği açıklandı.

#DESA – Şirket ticari sermaye tavanının 200 milyon TL'den 245 milyon TL'ye yükseltilmesi Ticaret Sicil'de tescillendi.

#EUPWR – Şirket Estonya'da yerleşik bir firmadan Muhtelif güçte ve sayıda Dağıtım Trafosu tedariki için 1,1 milyon euro bedelle sipariş aldığı açıklandı.

#EGPRO – 1. çeyrek finansallarının KAP'ta açıklanması için 24 Haziran'a kadar istenen ek süre SPK tarafından olumlu karşılandı.

#EKGYO – Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen İstanbul Esenler Kuzey Rezerv Yapı Alanı 1. Etap Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin boyutunun yüklenici ile 6,4 milyar TL bedelle imzalandığı açıklandı.

#EKGYO – Bakanlık adına Şirket tarafından ihale edilen Adıyaman İndere Deprem Konutları B Etabı 4. Kısım İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşinin Sözleşmesinin yüklenici 4,5 milyar TL bedelle imzalandığı açıklandı.

#GESAN – Şirketin Vangölü Elektrik tarafından açılan Pano ve Box İhalesine katılarak en avantajlı teklifi vermesi sonrasında, şirkete sözleşme davetinin iletildiği açıklandı.

#GENIL B·SYNC® ON adlı ürün üreticileri satış, pazarlama ve tanıtım işlemlerinin yürütülmesine karar verildiği açıklandı

#GLBMD – 380 milyon TL'ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK'ya başvuru açıklandı.

#GRTRK – Şirketlerin paylarının halka arzı kapsamında halka arz edilen tutarlarının 6,5 talep geldiği açıklandı.

#GRTRK – Şirket payları 26 Nisan'da Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

#GZNMI – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 65 milyon TL'den 2,5 milyar TL'ye yükseltilmesi kapsamında SPK'ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#IMASM – Şirket ile Rusya'da bir müşterisi arasında 3,1 milyon dolarlık buğday unu değirmeni kurulum sözleşmesi, Afrika'da yerleşik bir müşterisi arasında 1,2 milyon dolarlık mısır unu değirmeni kurulumu sözleşmesi kapsamında şirkete peşinat ödemelerinin yapıldığı açıklandı.

#INFO – SPK tarafından verilen 2,9 Milyon TL'lik idari para cezasının %25 peşin ödeme indiriminden faydalanarak 2,2 Milyon TL olarak ödendiği açıklandı.

#ISDMR – Deprem nedeniyle üretime ara verilmesinin ardından kademeli ve kontrollü üretime başlandığı açıklandı.

#KAREL – Şirketin TCELL, Superonline ve Kule Hizmet ile toplam 58 ilde arıza müdahale, bakım – onarım ve kurulum hizmetlerini içeren Bölge Çözüm Ortaklığı hizmet için başlangıçtaki sözleşme görüşmelerinin tamamlandığı ve 40 aylık sözleşme süresinin ciro beklentisinin yaklaşık 6 milyar TL oluğu açıklandı.

#KTSKR – Kızılay'a 3,4 milyon TL'lik bağış yapılmasına karar verildiği açıklandı

#MACKO – Şirket Fransa'daki canlı skor uygulaması Match en Direct için yurt dışında bir firma ile 2024'e kadar geçerli olacak 0,70 milyon euro bedelli reklam sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#MGROS – Rekabet Kurumu tarafından şirket de dahil olduğu beş zincir market ve bir tedarikçi şirkete idari para cezası verilmesi ve bu karara karşı iptal davasının açılışından sonra, davanın esastan reddedildiği açıklandı.

#MARKA – Borsa tarafından bugünden itibaren şirket paylarının Borsa endekslerinden çıkarılacağı açıklandı.

#MIATK – Fas'a MIA Turtek Afrik unvanı ile şube kuruluşuna karar verildiği açıklandı.

#OZSUB – Şirketin sermayesine %50 iştirak ettiği Unifeed Su Ürünleri'nin deneme üretimine başlandığı açıklandı.

#ONCSM – Şirketin Akdeniz Üniversitesi Hastanesi tarafından yapılan Kemoterapi Hazırlama ve Uygulama Setleri Hizmet Alımı ihalesine verilen 9,5 milyon TL'lik teklifin en uygun teklif olduğu açıklandı.

#SANKO – 1. çeyrek finansallarının KAP'ta açıklanması için 2 Haziran'a kadar istenen ek süre SPK tarafından olumlu karşılandı.

#SISE – Şirket ile EBRD arasında 2016'da imzalanan şirket bağlı ortaklığı Şişecam Çevre Sistemleri'nin. paylarının Satım ve Alım Hakkı Sözleşmesi kapsamında, EBRD'nin Şişecam Çevre Sistemleri'ndeki %10'luk payının satın alınmasına ilişkin kapsamın tamamlandığı açıklandı.

#YKBNK – Banka ile Banka – Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi'nin imzalandığı açıklandı.

#ZOREN – Şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretimi'nin Aydın'da işletmesinde olduğu 189,75 MWm / 165 MWe kurulu güce sahip Kızıldere – 3 JES'e entegre olarak güneş enerjisinden elektrik elde etmek üzere Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi kurmak amacıyla santralin mevcut elektrik üretim sisteminin 222,35 MWm / 165 MWe olarak tadil edilmesi için EPDK'ya başvuru tarihi açıklandı.

#ZOREN – Wren House tarafından 308.606.066 adet payın Borsa'da işlem gören niteliğe dönüştürülmesi için MKK'ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

PAY ALIM / SATIM

#AKFYE – Hamdi Akın tarafından 13,01 – 13,15 TL fiyat aralığından 500.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki pay %0,15'e yükseldi.

#ATAGY – Ata Holidng tarafından 4,65 – 4,70 TL fiyat aralığından 200.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %2,11'e yükseldi.

#BARMA – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 109.511 adet pay 14,96 -15,06 TL fiyat aralığından geri alınmıştır.

#INDES – Şirket ödemelerinin geri alınması kapsamında 46.118 adet pay 19,08 – 19,21 TL fiyat aralığından geri alınmıştır.

#KRVGD – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 44.500 adet pay 16,22 – 16,29 TL fiyat aralığından geri alınmıştır.

#KLSYN – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 150.000 adet pay 3,20 – 3,22 TL fiyat aralığından geri alınmıştır.

#LKMNH – Lokman Hekim Van Sağlık tarafından 19,66 TL fiyattan 20.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,51'e yükseldi.

#MPARK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 50.000 adet pay 64,15 – 64,85 TL fiyat aralığından geri alınmıştır.

#MERKO – AG Holding tarafından 6,28 – 6,40 TL fiyat aralığından 105.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki pay %18,11'e yükseldi.

#MEDTR – Şirket ödemelerinin geri alınması kapsamında 12.530 adet pay 32,80 – 33,02 TL fiyat aralığın geri alınmıştır.

#PSGYO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 150.000 adet pay 5,78 – 5,81 TL fiyat aralığından geri alınmıştır.

#PEGYO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 80.000 adet pay 6,83 – 6,97 TL fiyat aralığından geri alınmıştır.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta; BORSA TRENDİ ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TRENDİ (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE