Günün Önemli Şirket Haberleri (26-01-2022)

Günün Önemli Şirket Haberleri (26-01-2022)
 Borsa İstanbul'a kote şirketlerin, sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? 
 Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...Okuyun,bir adım önde olun.

 #AKFGY #PRKAB - VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Şubat’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 25 Şubat’a kadar uzatıldı.

 #AKSGY - Şirketin iştiraki Karlıtepe Gayrimenkul'un Beykoz projesi imar planının onaylandığı açıklandı.

 #BLCYT - VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Şubat’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

 #BAYRK - Boğaziçi Elektrik tarafından gelen bildirim kapsamında 26 - 27 Ocak arasında sınırlı olmak üzere %90 oranında elektrik enerji kısıntısı yapılacağı açıklanması sonrasında bu tarihlerde üretim faaliyetlerinin sınırlandırılacağı açıklandı.

 #BFREN - Bursa OSB’den gelen bildirim kapsamında 27 Ocak’a kadar sınırlı olmak üzere elektrik enerji kısıntısı yapılacağından fabrikada üretime ara verileceği, sevkiyatlarda değişikliğe yol açmasının beklenmediği açıklandı.

 #ESEN - Şirketin GES anahtar teslimi müteahhitlik faaliyetleri kapsamında Total Türkiye ile Çatı Öztüketim Güneş Santrali kurulumu için 1,7 milyon TL bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

 #GARFA - 156 gün vadeli 90 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

 #HLGYO - Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun Şirket’in İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesi dahil olmak üzere, devam eden projelerinin geliştirilmesinde ve yeni yatırımların finansmanı ile dış kaynak finansmanının geri ödemesinde kullanılması planlandığı açıklandı.

 #ESCAR - 5 milyon TL sermayeli NDA Ekspertiz ve Danışmanlık Hizmetleri unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlanarak tescil edildiği açıklandı.

 #ESCOM - Şirketin %1,14 dolaylı iştirak ettiği Nicat Batarya’nın 2,5 milyon dolar şirket değerlemesinden yeni yatırım aldığı açıklandı.

 #EMNIS - Dilovası OSB’nin yazısı kapsamında 27 Ocak’a kadar yapılacak olan elektrik kesintisi nedeniyle, şirkette çalışma yapılmayacağı açıklanırken, şirketin olağan iş akışında aksamaya neden olunmayacağı açıklandı.

 #GENIL - Şirketin 1,2 milyon dolar bedelle Neu Auvra’ya %9,09 oranında hissedar olacağı açıklandı.

 #GARAN - Yurt dışında 6 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

 #GUBRF - Söğüt Altın Madeni İşletmesi Temel Atma Töreninin hava muhalefetleri nedeniyle ertelendiği açıklandı.

 #GLBMD - 59 gün vadeli 25,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

 #LUKSK - Kayseri OSB’nin TEİAŞ Orta Anadolu yük tevziden gelen bildirimi kapsamında yapılacak elektrik kısıntısı/kesintisi sebebiyle üretim hatlarının ikinci bir bildirime kadar durdurulduğu açıklandı.

 #QNBFL - 119 gün vadeli 120 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

 #PENTA - Şirket kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 750 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

 #TUCLK - Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun banka kredi ödemelerinde ve planlanan yatırımların finansmanında kullanıldığı açıklandı.

 #YKSLN - Grup İnşaat ile şirket arasında yapılan İnşaat Yapım Sözleşmesi kapsamında Kocaeli, Dilovası’nda satın alınan OSB içindeki sanayi arsası üzerine yapılacak olan çelik servis merkezinin kaba inşaat kısmı için ana yüklenici anlaşması yapıldığı açıklandı.

 #ZRGYO - 2022 yılı içerisinde portföye alınacak ve değerleme gerektirecek varlıklar için ise Açı Kurumsal Gayrimenkul ile "Emsal Gayrimenkul Değerleme’den hizmet alınmasına karar verildiği açıklandı.

PAY ALIM / SATIM

#ARCLK - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 425.000 adet pay 48,30 - 49,68 TL fiyat aralığından geri alındı.

#EDATA - Ali Eren Sözübir tarafından 23,58 - 24,50 TL fiyat aralığından 33.246 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,23’e yükseldi.

#ERSU - Erdin Özel tarafından 6,80 TL fiyattan 235.532 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %11,11’e yükseldi.

#IDEAS - Sarp Yalçınkaya tarafından 543.383 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı sıfırlandı.

#INDES - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 295.000 adet pay 8,61 - 9,41 TL fiyat aralığından geri alındı.

#LOGO - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 15.000 adet pay 38,18 - 39,36 TL fiyat aralığından geri alındı.

#NATEN - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 12.060 adet pay 45,10 TL fiyattan geri alındı.

SERMAYE ARTIRIM

#AVHOL - Şirket sermayesinin 30 milyon TL’den %24,17 oranında tahsisli olarak 7,2 milyon TL artışla 37,2 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamına yapılan başvurunun SPK tarafından onaylanması sonrasında, INFO aracılığıyla toptan alış satış işlemleri kapsamında bugün payların satılacağı baz fiyatın 5,98 TL olduğu açıklandı.

#DERIM - Şirket sermeyesi bugün 27 milyon TL’den %100 oranında bedelli olarak 27 milyon TL nakden artışla 54 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 4,28 denk gelmekte.Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
               BORSA TREND EXTRA ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )

Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE