Günün önemli şirket haberleri (27-07-2023)

Günün önemli şirket haberleri (27-07-2023)
Borsa İstanbul'a kote şirketlerin, sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...Okuyun,bir adım önde olun.

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımlarınız için linkimiz;

#ADESE – Şirketin %100 bağlı ortaklığı İrent Oto Kiralama’nın şubesinin tescil edildiği açıklandı.

#AKFGY – Şirketin bağlı ortaklığı Akfen Karaköy’ün Arnavutköy’de fabrika binası ve arsasının 77,80%'lik kısmının Mayıs’ta şufa hakkı ile satın aldığı, gayrimenkulün Akfen Karaköy'e işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

#AKSAMithra markası altında üretim yapmak üzere yeni bir tesis yatırımına başlanılmasına ve fizibilite çalışmalarına göre 2025 yılından itibaren devreye alınmak üzere 20 milyon dolar aşamasında olan yatırım bütçesinin kabul edilmesine karar verildiği açıklandı.

#ARCLK – Şirketin bağlı ortaklığı Beko B.V. tarafından şirket 13 milyon euro tutarında temettü dağıtılmasına karar verildiği açıklandı.

#AKFGY – Pay geri alım programının sona erdiği açıklandı.

#ASGYO – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 27 – 28 Temmuz’da toplanacak.

#ATAKP – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#BFREN – Şirket fabrikasının 31 Temmuz – 28 Ağustos arasında izinler nedeniyle faaliyetlerine kısmen devam edeceği açıklandı.

#CANTE – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notunun BBB+ (tr)’ye yukarı yönlü revize edildiği not görünümünün Stabil olarak belirlendiği açıklandı.

#EDIP – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Ağustos’a kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.

#EKGYO – İstanbul Başakşehir Kayabaşı 10. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin sözleşmesinin Yüklenici ile 3,8 milyar TL Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri üzerinden imzalandığı açıklandı.

#EUPWR – Şirketin %60 bağlı ortaklığı Peak PV Solar’ın GESAN’ın yapımını üstlendiği Merinos Halı Öztüketim Çatı ve Arazi Güneş Enerjisi Santrali Projeleri işinin güneş paneli kısmının üretiminin 19,1 milyon dolara gerçekleştirileceği açıklandı.

#FORTE – Şirketin BMC Otomotiv ile S1000D Uyumlu Dökümantasyon İçin Yetenek Kazanma Hizmet Ve Lisans Alımı sözleşmesi imzalanması için görüşmelere başlandığı açıklandı

#FZLGY – Şirket payları 28 Temmuz'da Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

#FZLGY – Şirketin %51 payı oranında ve Fuzul Tasarruf Finansman’ın %49 payı oranında kurulan Fuzul&Fuzul İş Ortaklığı’nın Fuzul Tasarruf Finansman’a ait paylarının %48'inin 23,8 milyon TL’ye satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

#GARFA – 180 gün vadeli 219 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#GLBMD – Denizli’de şube açılması için yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

#GLCVY – 120 gün vadeli 225 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#GZNMI – Şirketin Fly Kıbrıs Hava Yolları ile iş anlaşması yaptığı açıklandı.

#ICUGS – Lider sermayedar Mustafa Mümtaz Özkaya’dan 5 milyon TL daha sermaye avansı alındığı açıklandı.

#INVES – Şirketin bağlı ortaklığı olan İngiltere merkezli Investat Holding’in mevcut 100.000 sterlin olan sermayesinin 4 milyon sterline çıkarıldığı açıklandı.

#KLSER – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#MNDRS – 100 MW Akça Bilecik RES önlisans başvurusunun TEİAŞ’ın uygun bağlantı görüşü oluşturulamaması sebebiyle Kurul kararı ile uygun bulunmadığı açıklandı.

#MRGYO – Şirketin MARTI ile DenizBank arasında imzalanan Deniz Bank ve Deniz Faktoring’den kullanılmış olduğu kredilerin yeniden yapılandırmasına ilişkin ilk taksit ödemesinin gerçekleştiği açıklandı.

#MIATK – Yurt içerisinde bir şirket ile Network ve Bilgisayar Ürünleri Tedariki kapsamında 3 Milyon dolar bedel ile sipariş onayı alındığı açıklandı.

#MERCN – Şirketin Romanya'daki bağlı ortaklığı Rowax Global SRL'nin Romanya'da kendi mülkiyetinde bulunan biri 20 dönüm diğeri 38 dönüm olan 2 arazisine toplam 5 MW kapasiteli 2 GES yatırımı yapılmasına karar verildiği, yatırımın 3 – 4 milyon dolar arası olduğu açıklandı.

#ODAS – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notunun A- (tr) seviyesine yukarı yönlü revize edildiği ve görünümünün Stabil olarak belirlendiği açıklandı.

#QNBFB – Yurt dışında 91 gün vadeli 10 milyon euro tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

#QNBFL – 210 gün vadeli 70,6 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#OYAYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Ağustos’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

#PNSLN – Şirket ile EUREN arasında 0,86 milyon dolarlık panel satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#PSGYO – İstanbul’da şube açılmasına karar verildiği açıklandı.

#TCELL – Şirket bağlı ortaklığı Lifecell Lifecell Ventures’in 1,77 milyar euro olan sermayesinin 1,78 milyar euroya çıkarıldığı, sermaye artırımında, sermaye taahhüdünün tamamımın şirket bağlı ortaklığı Turktell Bilişim tarafından ödendiği açıklandı.

#SDTTR – TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü ile Aviyonik Sistem Bütünü Üretimi ve Bütünlemesi konusunda 20,0 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

#TTRAK – Şirketin GES Projesi ile ilgili ÇED’in halkın görüşüne açıldığı medyada yer aldı.

#TUKAS – 5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

#YKSLN – 182 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ZOREN – Zorlu Solar Pakistan’ın sermayesinin %99,7'sine karşılık gelen 997 adet payın ZGP Pakistan’a devrinin tamamlandığı açıklandı.

#ZOREN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Rarik Turkison Enerji’yi devralmak suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşmesine karar verildiği açıklandı.

PAY ALIM / SATIM

#AHGAZ – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 100.000 adet pay 11,90 TL fiyattan geri alındı.

#BURCE – Soner Özbey tarafından 155,10– 173,10 TL fiyat aralığından 862.875 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı sıfırlandı.

#CANTE #ODAS – ODAS tarafından 15,90 – 17,72 TL fiyat aralığından 41.000.000 adet CANTE payı satılırken, ODAS’ın CANTE’deki payı %56,39’a geriledi.

#DGNMO – Ziraat Portföy tarafından 9,58 – 9,63 TL fiyat aralığından 185.000 adet alış ve 835.129 adet satış yapılırken, şirket sermayesindeki payı %4,89’a geriledi.

#MPARK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 25.479 adet pay 89,35 – 92,00 TL fiyat aralığından geri alındı.

#RUBNS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 10.000 adet pay 26,00 – 27,00 TL fiyat aralığından geri alındı.

#RNPOL #HDFGS – HDFGS tarafından 19,50 – 20,38 TL fiyat aralığından 301.000 adet RNPOL payı satılırken, HDFGS’nin RNPOL’deki payı sıfırlandı.

SERMAYE ARTIRIM

#GWIND – Şirket sermayesi yarın 534,8 milyon TL’den %0,97 oranında bedelsiz olarak 5,2 milyon TL artışla 540 milyon TL’ye yükseltilecek.

#OSMEN – Tahsisli sermaye artırımının ileri bir tarihte yapılmasına karar verildiği açıklandı.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

0 Yorum