Hacimli kripto paralarda toparlanma sinyalleri

Hacimli kripto paralarda toparlanma sinyalleri
Kripto paralarda dün dip seviyeler görüldükten sonra şu an toparlanmaya yönelik bazı alımlar geldiği görülüyor. Düşüşün yavaşlaması sonrası kripto para yatırımcıları, şu an bu alımların yeni bir toparlanma ivmesinin başlangıcı mı yoksa geçici bir yükseliş mi sorusunun cevabını merak ediyor. 

Bu bağlamda son düşüş hareketi sonrası gelen alımları değerlendirerek kritik seviyeleri tespit etmek, teknik olarak önümüzdeki günler için bir fikir sunabilir. Buna göre Bitcoin, Ethereum ve sabit kripto paralardan sonra en yüksek işlem hacmine sahip altcoinlerin kısa vadeli destek ve direnç seviyelerini tespit etmeye çalışalım. 

BNB Coin (BNB)

BNB, dün 220 dolarda dip gördükten sonra an itibarıyla yüzde 40’a yakın bir yükselişle 300 dolar bandına geri döndü.
XRP, dün 0,33 dolar bandına düştükten sonra ortalama yüzde 34 yükselişle 0,44 dolar bandına kadar yükseldi.
XRP/USD paritesinin mevcut fiyat seviyesi, bugün 0,446 dolarda bulunan Fib 0,236 değerinde dirençle karşılaşmaya devam ediyor. XRP alıcıları, 0,45 doları yeniden yakalayabilirse kripto paranın 0,51 - 0,56 - 0,62 dolar hedeflerine doğru hareket edebileceğini görebiliriz. 

XRP

XRP için 0,45 dolar ilk direnç seviyesi olarak güncelliğini korumaya devam ederken bugün ve hafta sonu hareketlerinde 0,51 dolar seviyesi üzerinde gün kapanışı görmek XRP’nin toparlanması için kritik öneme sahip. 

XRP, önümüzdeki günlerde 0,45 - 0,5 dolar direnç alanı üzerinde kalamazsa satış baskısı düşüş trendinin devamı şeklinde artabilir.
 
Cardano (ADA)

Cardano (ADA), dün 0,4 dolara kadar düştükten sonra bugün dip seviyeden yüzde 50’ye varan yükselişle 0,6 dolara kadar yükseldi. 
ADA/USD için yaklaşık 0,6 dolar (Fib 0,236) en kritik direnç olarak gündemini koruyor. ADA fiyatının bu seviye üzerinde en az 4 saatlik mum kapanışı yapması, bir toparlanma belirtisi olarak yorumlanabilir. 

Bu durumda kısa vadeli grafikte 0,71 dolar, ikinci önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Hafta sonu işlemlerinde 0,6 - 0,7 dolar aralığı başarılı şekilde geçilebilirse ADA fiyatı, 0,9 dolara doğru bir yükseliş görebilir. 

0,6 doların altında saatlik kapanışlarda ise 0,53 - 0,56 dolarda bir ara destek görebiliriz. Bu alanın korunamaması ise ADA/USD’de düşüş trendinin devam etme olasılığını artırır.

Solana (SOL)

Solana (SOL), genel düşüş trendinde 37,8 dolara kadar gerilerken bu noktadan gelen alımlar altcoini 50 dolara kadar taşıdı. 
Solana, 143 dolardaki son zirve seviyesinden sonra başlayan düşüş eğilimine göre yüzde 40 bir yükseliş görmesine rağmen düşüşün boyutuna bağlı olarak henüz net bir toparlanma belirtisi göstermiyor.

50 dolar direncine takılan SOL fiyatı, şu an 53 dolardaki Fib 0,144 değerinin altında el değiştiriyor. Buna göre SOL/USD içim 53 - 62 - 78 dolar seviyeleri, kısa vadeli direnç fiyatları olarak duruyor. 

Güncel duruma göre SOL fiyatı, 62 doların altında kaldığı sürece düşüş baskısı altında kalarak değer kaybına devam edebilir. Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE