Hedef Girişim Borsadaki paylarını geri alıyor!

Hedef Girişim Borsadaki paylarını geri alıyor!

Hedef Girişim tarafından yapılan açıklamaya göre 800.000 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2.75 TL fiyattan  bir kısım hisselerin geri alındığını bildirdi. Hedef Girişim hisse geri alımı yapıyor Hedef Girişim hisse geri alımı yapıyor. Hedef Girişim Borsadaki paylarını geri alıyor!
Hedef Girişim Borsadaki paylarını geri alıyor!


21 Haziran 2021 tarihinde Yönetim Kurulunun almış olduğu karar gereğince;

06 Ağustos 2021 tarihinde, 800.000 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2.75 TL fiyattan tarafımızca gerçekleştirilmiştir.

Geri Alım İşleminin Niteliği: Yakın Ve Ciddi Bir Kayıptan Kaçınmak Amacıyla

Söz Konusu Geri Alımın Amacı: Şirketimiz faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması ve günlük ağırlıklı ortalama fiyatının son bir ayda yüzde yirminin üzerinde değer kaybetmesi nedeniyle

Yönetim Kurulu Karar Tarihi: 21.06.2021

Geri Alıma Konu Pay Miktarı: 14.250.000

Ödenecek Azami Tutar (TL): 30.000.000

Geri Alım (Buyback) Nedir?


Hisse geri alımı olarak da bilinen buyback, bir şirketin açık piyasada bulunan mevcut hisse sayısını azaltmak için kendi hisselerini satın almasıdır. Şirketler, mevcut hisse sayısını azaltarak kalan hisse senetlerinin değerini yükseltmek veya diğer hissedarların çoğunlukla kontrol ettiği hisseleri azaltmak gibi birçok nedenle buyback yapabilirler. Hisse senedi geri alımları ile şirket, hisse senedini açık piyasadan veya doğrudan hissedarlarından satın alabilir.

0 Yorum

YORUM EKLE