Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

Hepsiburada hisselerinde şok düşüş!

Hepsiburada hisselerinde şok düşüş!
Nasdaq borsasında büyük vaatlerle halka arz edilen Hepsiburada kısa sürede sert düşüşlere sahne oldu.

Ağırlıklı olarak teknoloji hisselerinin işlem gördüğü Nasdaq borsasında yaklaşık iki ay önce büyük törenle, önemli vaatlerle halka arz edilen ve 12 dolardan satılan hisseler bugün yaklaşık yüzde 27 oranında kayıpla 8,81 dolara kadar geriledi. Hisseler günü yüzde 25 oranında kayıpla 8.97 dolardan kapattı. 

Resmi ismi D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ olan ve Nasdaq’da halka arz edilen ilk Türk şirketi olan Hepsiburada (#HEPS) önce 14 dolara kadar yükseldikten sonra sert düşüşlere sahne oldu. Dün en sert düşüşünü kaydeden hissenin piyasa değeri 3 milyar 415 milyon dolara geriledi. Halka arzdan bugüne yaklaşık 500 milyon dolar buharlaştı.
3.9 milyar dolar değer biçilerek Nasdaq borsasında halka arz edilen ilk Türk şirketi Hepsiburada’nın halka arz büyüklüğü 738 milyon dolar olarak gerçekleşmişti. Son hisse değerine göre şirketin değeri halka arzdan bugüne yaklaşık 500 milyon dolar azaldı. 56 milyon 740 bin adet B Grubu hisse senedi işleme açıldı.

HANZADE DOĞAN BOYNER HİSSE SATTI

Halka arzın ardından şirketin kurucusu Hanzade Doğan Boyner‘in hissesi %25’ten %21,4’e düştü. Şirketin halka arzı için ortaklık kurulan ABD’li yatırım şirketi Franklin Templeton Investments‘ın hissesi %25’ten %14,6’ya indi. Kalan %50 hisse ise, Boyner ailesine ait kalmaya devam edecek.


''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

0 Yorum