HOLLANDA MALİYE BAKANI: KRİPTO PARALARI YASAKLAMAK HİÇBİRŞEYİN ÇÖZÜMÜ DEĞİL

HOLLANDA MALİYE BAKANI: KRİPTO PARALARI YASAKLAMAK HİÇBİRŞEYİN ÇÖZÜMÜ DEĞİL

Üst düzey bir Hollandalı ekonomi danışmanının kripto paraların yasağını savunması ile ilgili konuşması üzerine Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra ,Cuma günü yaptığı açıklamada Kripto Paraları yasaklamanın hiçbirşeyi çözmeyeceğini söyledi.

Het Financieele Dagblad tarafından Cuma günü yayınlanan bir makalede, hükümete bağlı Ekonomik Politika Analizi Bürosu Başkanı Pieter Hasekamp, ​​Hollanda’da kripto paraların “üretimi, alım satımı ve mülkiyetinin tamamen yasaklanması” çağrısında bulunmuştu.

Anonimliklerinin onları suçlular için yararlı kıldığı ve para kadar iyi olmadıkları, hesap birimleri, ödeme araçları ve değer depoları olarak başarısız olduklarını savunan Hasekamp “Kripto para birimleri, ‘kötü para’nın tüm özelliklerini gösteriyor: belirsiz köken, belirsiz değerleme, gölgeli alım satım uygulamaları” dedi.

Maliye Bakanı Hoekstra, Cuma günü RTL kanalına yaptığı açıklamada, Hasekamp’ın kripto paralarla ilgili bu endişelerini ele aldı. Bakan, Hasekamp’ın önerdiği türden bir yasağın düzenleyici denetime daha az tercih edileceğini söyledi

Hoekstra yaptığı bu konuşma ile kripto paraların yasaklanmasına öncülük etmeyeceğini belirmiş gibi gözüküyor. Böylece son dönemde Hollanda'daki Kripto para tartışmalarına kısa süreliğinede olsa bitirmiş olacak.


BİNANCE'DE %5 İNDİRİMLİ KOMİSYON ORANLARI İLE İŞLEMLERE BAŞLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

0 Yorum

YORUM EKLE