Irkçı Fransa'daki büyük kaos Avrupa'ya yayılıyor

Irkçı Fransa'daki büyük kaos Avrupa'ya yayılıyor
Irkçı Fransa'da büyük kaos! Ülke yanıyor Macron eğleniyor: Gözaltı sayısı 1000'e ulaştı

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımlarınız için linkimiz;

 Irkçılığı ve sömürgeciliği ile tanıdığımız Fransa'da bir polis memurunun 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesi ile 17 yaşındaki Nael M. isimli genç sürücüyü öldürmesine tepki büyüyor. 4 kentte 3 Temmuz'a kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine rağmen protestocular sokakları birbirine kattı. Paris'in doğusunda bir belediye binası ateşe verilirken araçların kundaklandığı ve dükkanların yağmalandığı bilgisi verildi. Öte yandan şiddet olaylarının bir Avrupa ülkesine daha sıçradığı bildirildi. Ülke adeta yangın yerine dönerken Macron'un Elton John ile yan yana fotoğrafı tepki çekti. Macron'dan konuya ilişkin bir son dakika açıklaması geldi. Savaş alanına dönen ülkede bu akşamdan itibaren toplu taşıma seferlerinin durdurulduğu açıklandı. Fransa İçişleri Bakanı ise olaylarda 1000 kişinin gözaltına alındığı, 45 bin polis ve jandarmanın görevde olduğunu kaydetti. Gösterilerin dördüncü gününde polis ile protestocular arasında çıkan arbedede 1 kişi hayatını kaybetti.


 Fransa'da kaos giderek büyüyor. Bir polis memurunun 17 yaşındaki bir genci öldürmesi ile başlayan şiddet olayları bir ülkeye daha sıçradı. Göstericiler dükkanları yağmaladı, belediye binası ve araçları ateşe verdi.

İşte Fransa'da yaşanan şiddet olaylarına ilişkin tüm detaylar...
 Fransa İçişleri Bakanlığı'ndan edinilen son dakika bilgisine göre, 667 kişinin gözaltına alındı. Fransız Le Figaro'nun haberine göre bu kişilerin 242'si Paris'te gözaltına alınırken çoğunun yaşının 14 ile 18 arasında değiştiği belirtildi.
 Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, sokaklardaki protestolara ilişkin ülkede düzenin sağlanması için OHAL dahil tüm ihtimallerin masada olduğunu belirtti.
 Nanterre kentinde Nael M. isimli genç sürücünün polis tarafından öldürülmesine tepki gösteren eylemciler Lille, Strazburg, Marsilya, Nanterre gibi farklı kentlerde sokağa indi. 4 KENTTE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Fransız basınındaki haberlere göre, olaylar nedeniyle Neuilly-sur-Marne kentindeki 3 mahallede 3 Temmuz'a kadar 23.00-06.00 saatleri arasında, Savigny-le-Temple kentinde ise 2 Temmuz'a kadar 22.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı getirildi.TOPLU TAŞIMA DURDURULDU

Gelen son dakika bilgilerine göre ise savaş alanına dönen ülkede bu akşamdan saat 21.00'den itibaren ülke genelindeki tüm otobüs ve tramvay seferleri durduruldu.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE