JPMorgan Anlistleri Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

JPMorgan Anlistleri Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

JPMorgan analistleri, Bitcoin fiyatındaki düşüşün devam edeceği konusunda uyarıyor. Analistler, GBTC hisselerinin kilitlenme süresinin sona ermesinin, kurumsal oyuncuların yakında bunları satmasına yol açacağını söylüyor. Şu anda GBTC hisseleri NAV’a göre %5 indirimli işlem görüyor.


JPMorgan analistleri uyarıyor: Bitcoin fiyatında daha fazla düşüş baskısı olabilir!

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), hisseleri için altı aylık kilitlenme süresinin Haziran ayı sonuna kadar sona ermesine hazırlanıyor. JPMorgan analistleri, bunun muhtemelen Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskı oluşturabileceğini düşünüyor. JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou 23 Haziran Çarşamba tarihli bir notta, kilit açmanın kurumsal oyuncular tarafından GBTC hisselerinin daha fazla satılmasını tetikleyebileceğini yazıyor. 

Bitcoin fiyatı son zamanlarda artan oynaklıktan geçiyor. Salı gününün en düşük seviyelerinden 34.000 dolar seviyesine tırmandıktan sonra, Bitcoin (BTC) bugün bir kez daha baskı altında. Basın zamanında BTC, 616 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 33.100 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. JPMorgan, BTC için düşüş görünümünü korumaya devam ediyor. Bloomberg tarafından aktarıldığı üzere JPMorgan stratejistleri şunları belirtiyor:

Bu haftaki düzeltmeye rağmen, daha genel olarak Bitcoin ve kripto piyasaları için olumsuz bakış açımızdan vazgeçmek istemiyoruz. Bazı iyileşmelere rağmen, sinyallerimiz genel olarak düşüş eğiliminde.

JPMorgan analistleri: BTC 23.000 dolar ila 35.000 dolar arasında salınacak

Stratejistler ayrıca, gerçeğe uygun değer tahminlerine ve BTC oynaklığını altın ile karşılaştırmaya dayanarak, BTC’nin 23.000 dolar ila 35.000 dolar arasında salınacağını belirtiyor. Stratejistler, “Uzun vadeli ivmenin tersine dönmesi için fiyat düşüşlerinin 25.000 dolar seviyesine gelmesi gerekiyor” dedi. İlginç bir şekilde, JPMorgan’ın yorumları tam da GBTC indiriminin geçen hafta önemli ölçüde daraldığı bir zamanda geldi.

Ancak, GBTC hisseleri net varlık değerine kıyasla hala %5 civarında indirimli fiyattan işlem görüyor. Birçok analist, JPMorgan‘ın tahminlerine zıt bir görüşe sahip. Bunun nedeni, GBTC hisselerinin altı ay öncesinden yüksek primle işlem görmesiydi. GBTC hisseleri için Prim, bu yılın başlarında Mart 2021’de İndirim’e döndü. Analistler, hisseyi güçlü bir primle satın alan kurumsal oyuncuların mevcut indirimli fiyattan satış yapmayacağını söylüyor. Böylece bu analistlere göre, Haziran sonu bitiş dönemi ile birlikte satış baskısı daha az olacak.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Borsa  Seans veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, bilgi vermek amacıyla paylaşılmıştır.

0 Yorum

YORUM EKLE