JPMorgan bir Türk perakende şirketini 'Top 10' listesine ekledi

JPMorgan bir Türk perakende şirketini 'Top 10' listesine ekledi
JPMorgan, BİM’i Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (CEEMEA) bölgesinde en beğendiği 10 şirket listesine eklediğini açıkladı. Böylelikle, ilk kez bir Türk firması 2020 yılından bu yana Top 10 listesine girmiş oldu. Öte yandan, kurum Türkiye için tavsiyesini "nötr" olarak korudu.

JPMorgan’ın aralarında David Aserkoff’ın da yer aldığı stratejistleri yayımladıkları bir raporda, BİM’i "CEEMEA Bölgesi Top 10" listesine eklediklerini duyurdu. Böylelikle, BİM (#BIMAS), 2020'den bu yana Top 10'da yer alan ilk Türk şirketi oldu.

Şirket ayrıca, ilk 10'da değişiklikler yaptığını açıkladı. Söz konusu değişikliklerle, Rajhi, Alinma, alOthaim ve STC'yi liste dışı bırakan JPMorgan, Suudi Ulusal Bankası, Riyad Bank ve reklam şirketi Alarabia'yı listeye ekledi.

Türkiye için tavsiyesini "nötr" olarak korudu
JPMorgan raporunda , Türkiye için tavsiyesini "nötr" olarak koruduğunu belirtti. Şirket, buna neden olarak Türkiye'nin CEEMEA içinde oynaklığı en yüksek piyasa olmasını gösterdi.

Önümüzdeki çeyreklerde TL'nin güçlü bir reel değer kazanacağını öngören JPMorgan, Dolar/TL ’nin 2024’ün üçüncü çeyreğinde yüzde 13 kayıp yaşayarak 31'e yükseleceğini, enflasyonun ise Mayıs ayında yüzde 73 ile zirveye ulaşacağını tahmin ettiklerini açıkladı.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

0 Yorum