Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

KARSAN , ALMANYA WEİLHEİM'DE YAPILAN ELEKTRİKLİ OTOBÜS İHALESİNİ KAZANDI

KARSAN , ALMANYA WEİLHEİM'DE YAPILAN ELEKTRİKLİ OTOBÜS İHALESİNİ KAZANDI

Avrupa'nın 30 şehrinde 300 araç ile hizmet veren Karsan kazandığı bu ihale ile Almanya'nın Weilheim kentindede hizmet vermeye başlayacak.

Çevreci ve sürdürülebilir bir toplu taşıma için çalışmalarını başarı ile sürdüren Karsan Bursa'da yer alan Fabrikası ile çağın ihtiyaçlarına uygun bir biçimde seri üretimlerine devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, kentin toplu taşımasının daha modern, daha çevreci ve kullanıcı dostu araçlarla yapılması amacıyla düzenlenen ihaleye en uygun teklifi veren Karsan, anlaşma sözleşmesini Almanya'daki bayisi Quantron AG aracılığıyla imzaladı.

Kentte kullanılacak elektrikli araçlar için, otobüs başına günlük en az 250 kilometrelik menzil şartı ile depolama ve şarj konularında talep edilen ihale standartlarını da karşıladı.

Weilheim Belediyesi'nin "2022 Şehir Otobüsü Konsepti" çalışmaları doğrultusunda, kentin dizel ulaşım araçlarının çevreci ve elektriklilerle değişmesi kapsamında gerçekleşen ihalenin ardından Karsan, 5 adet yüzde yüz elektrikli Atak Electric otobüsünü yılın son çeyreğinde kente teslim edecek.


Karsan Atak Elektrikli otobüs özellikleri nedir? 

 Toplamda 220 kWh kapasiteli beş adet BMW i bataryasına sahip olan Karsan Atak Electric, hızlı şarj özelliği ve 300 kilometre menzile ulaşmasıyla dikkat çekiyor. 156 beygir sürekli, 313 beygir maksimum güç üretebilen elektrik motoruyla donatılan aracın maksimum tork değeriyse 2.400 Nm.


Karsan Atak Electric otobüs menzili kaç kilometre?

Karsan Atak Electric 300 kilometreye kadar bir menzile sahip. Toplamda 52 kişilik yolcu kapasitesi sunan Atak Electric'te, 18+4 ve 21+4 katlanır olmak üzere iki farklı koltuk yerleşim seçeneği bulunuyor.

2 Yorum

 • Kullanıcı profil fotoğrafı

  Hasan Kıran

  13/06/2021 07:43:02

  Karsan son zamanlardaki anlaşmaları ile gelecekte parlayan bir yıldız olacak gibi geliyor bana

 • Kullanıcı profil fotoğrafı

  Burak balaban

  13/06/2021 22:41:45

  Elinize , emeğinize sağlık çok teşekkür ederim. Güzel bir çalışma olmuş.