Katmerciler 7.6 milyon dolarlık satış sözleşmesi imzaladı

Katmerciler  7.6 milyon dolarlık satış sözleşmesi imzaladı
Katmerciler, bir Afrika ülkesi ile 7.6 milyon dolar değerinde Savunma Sanayii ürünleri için Entegre Lojistik Destek (ELD) faaliyetleri konusunda sözleşme imzaladı.

Katmerciler (#KATMR), ismini vermediği bir Afrika ülkesine 7.684.639 dolar değerinde savunma sanayii ürünleri için Entegre Lojistik Destek (ELD) faaliyetlerini kapsayan ürün satışında bulunacak. Söz konusu tutarın güncel kurdan değeri yaklaşık 240 milyon TL’ye denk geliyor.

Şirket son açıkladığı 2023 dokuz aylık dönemde 909,5 milyon TL hasılat elde etmişti. Bu itibarla anlaşma şirket açısından önemli.

Gerçekleştirilen anlaşma, Katmerciler'in uluslararası savunma sanayi pazarında daha etkin olmasına olanak verecektir. Sözleşme kapsamında teslim edilecek ürünlerin 2024 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Katmerciler'in bu anlaşması, aynı zamanda Türk savunma sanayiinin global pazardaki varlığını genişletirken etkisini de artırıcı bir gelişme olarak değerlendirilmeli.

Katmerciler uzun bir aradan sonra 2022 yılında kâra dönerken 2023 yıl sonunda da kârlı yapının artarak devam edeceğini gösteriyor.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE