Kent Gıda'dan bayram hazırlığı

Kent Gıda'dan bayram hazırlığı
Kent, bu sene de bayram dönemlerinde yaptığı toplam 7 bin kişilik ek istihdam ve 13 bin tonluk şeker üretimi için çalışmalarına devam ediyor. Şirket, 13 bin tonluk şeker üretiminin 10 bin tonluk kısmını tamamladı.

Mondelez International Türkiye’nin çatısı altında faaliyet gösteren Kent (#KENT), bayram dönemleri için üreteceği 13 bin tonluk şeker üretiminin şeker bayramı dönemi için planladığı 10 bin tonluk üretimini tamamladı.

Şeker kategorisinin Mondelez International Türkiye’nin toplam net hasılatının yüzde 30’unu oluşturduğuna dikkat çeken Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, bayram için yaptıkları toplam hediyelik ve ikramlık şeker satışının tüm yıl boyunca gerçekleştirdikleri şeker satışından yüzde 30 fazla olduğunu bildirdi.

Başta Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avustralya olmak üzere 50’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını da anlatan Karagöz, “Her bayram olduğu gibi bu şeker bayramında da paydaşlarımız ve çalışanlarımızın özverili çalışmaları sayesinde Gebze’deki üretim tesisimizde 10 bin tonluk üretim hedefimizi gerçekleştirdik. Aynı zamanda Türkiye genelinde kasaba pazarları da dahil olmak üzere 7 bin 500 geleneksel satış noktasında, 30 bin de modern satış noktasında bayram şekeri dağıtmaya ve iki bayram döneminde toplam 7 bin kişiye ek istihdam sağlamaya devam ediyoruz.” dedi.


Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi;

Facebook'ta;  BORSA TREND  ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS  (https://www.facebook.com/groups/1286784951478515/?multi_permalinks=2199358036887864)
Twitter'da     ; BORSA TREND EXTRA  ( https://twitter.com/BorsaTrendExtra )
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE