KEREVİTAŞ Gıda Sanayii ve Ticaret A.Ş (KERVT Şirket Profili

KEREVİTAŞ Gıda Sanayii ve Ticaret A.Ş (KERVT Şirket Profili
Türkiye’de perakende dondurulmuş gıda sektörünün ilk şirketi olan Kerevitaş Gıda Sanayi, 1970 yılında Bursa’nın Akçalar ilçesinde kuruldu.
Öncelikli faaliyeti İskandinav ülkelerine canlı kerevit ihracatı olan Kerevitaş, ihracat yaptığı ülkelerden gelen istekler doğrultusunda 1980 yılında dondurulmuş meyve ve sebze üretimine ve ihracatına başladı.

1990 yılına gelindiğinde SuperFresh markası ile meyve-sebze, su ürünleri ve pizza çeşitleriyle Türkiye’de perakende pazarına giren ilk firma olan Kerevitaş, Türk tüketicisini, o zamanlar için son derece yenilikçi anlamlar taşıyan ‘dondurulmuş ürün kavramı’ ile tanıştırdı. Kerevitaş, birkaç yıl içinde sektörünün ilk dondurulmuş milföy ve börek çeşitlerini de ürün gamına ekledi. Kerevitaş bugün SuperFresh markasıyla perakende kanalındaki toplam 128 ürünüyle dondurulmuş gıda pazarının en zengin ürün gamına sahip şirketi konumunda.
Toplu tüketim ve perakende kanalında toplam 400’e yakın ürüne sahip olan Kerevitaş; üretimin hammadde seçiminden son tüketiciye ulaşana kadar her aşamasını titizlikle ele alır. Gerçekleştirdiği dünya standartlarında üretim ile Kerevitaş, BRC (British Retail Consortium), ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazanan şirketlerden biri. AIB (American Institute of Baking) tarafından yapılan denetimlerinden başarıyla geçen Kerevitaş, İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile dünya standartlarında olduğunu da kanıtladı.

Kerevitaş bugün, Bursa Akçalar’da 220.000 m²'lik bir sahada 62.000 m² kapalı alanda 5 ana işletmeden ( sebze-meyve, patates, unlu mamüller, ton balığı ve su ürünleri ) oluşan fabrikasında modern teknoloji ile üretim yapıyor. -18°C depolarda muhafaza edilen dondurulmuş ürünlerin dağıtımı 200’ün üzerinde araçla yapılıyor ve mağazalardaki yaklaşık 25.000 dolapla toplu tüketim ve perakendeye hizmet veriliyor. Genel Müdürlüğü İstanbul'da olan şirket, 1995 yılından bu yana halka açık bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Kerevitaş’ın SuperFresh markalı ürünleri; yurtiçinde İstanbul Avrupa/Asya, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya illerindeki Bölge Müdürlükleri ve bölgelere bağlı 50 bayilik aracılığıyla tüketicileriyle buluşuyor. Kerevitaş’ın geniş ürün yelpazesine ait birçok ürünü Avrupa, Orta Doğu ve Amerika ülkeleri başta olmak üzere toplam 25 ülkeye ihraç ediliyor.

İHRACAT YAPILAN ÜLKELER

1970 yılında Bursa’da kurulan Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. perakende dondurulmuş yiyecek sektöründe Türkiye’deki ilk şirkettir. Başlangıçta İskandinav Ülkeleri’ne kerevit ihraç eden Kerevitaş, 1980 yılında ihraç yapılan ülkelerin talebi üzerine donmuş meyve ve sebze üretimine başlamıştır.

Dünya standartlarına uygun bir üretim gerçekleştiren Kerevitaş, bu alanda ISO 9001, ISO 22000 ve BRC Belgesi’ne sahiptir. Ayrıca Kerevitaş, AIB (American Institute of Banking) denetimini İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile başarmıştır. Yiyecek hizmeti ve perakendede toplamda 400’e yakın ürünüyle Kerevitaş, ürünün hammaddesinin seçiminden o ürünün tüketiciye sunulana kadarki her aşamasının üstün kalite özellikleri göstermesi için özenle çalışır.
Kerevitaş benimsediği kalite üretim ilkeleri ve mutlak tüketici memnuniyeti sayesinde ihracat alanındaki başarısını sürdürmektedir. Böylelikle günden güne yeni pazar alanlarını takip edebilmekte, aynı zamanda bütün AB ülkelerine, Türki Cumhuriyetlere, Kuzey Kıbrıs’a, Arap Ülkelerine ve ABD’ye ihracat yapmaya devam etmektedir.

Şirket Vizyonu

Tüketicilerimizi, müşterilerimizi, çalışanlarımızı ve hissedarlarımızı her zaman memnun eden ve yüzünü güldüren lider bir gıda şirketi olmak.

Şirket Misyonu

Tüketici, müşteri ve alışverişçilerine en pratik, en taze, en lezzetli ürünleri,sağlıklı ve güvenli değer zinciri ile sunan, lider ve yenilikçi marka olmak.

KEREVİTAŞ İLKELERİ

Müşteri Memnuniyeti: Müşterilerin ihtiyaçları ve isteklerini her zaman birinci sırada tutmak ve bu doğrultuda üretim yapmak.

Kalite: Ürünlerimizin tohumdan başlayarak, fabrikaya gelişine işlenip, son tüketicilerimize ulaşmasına kadar üretimin her aşamasını son derece titizlikle ele almak.

Lezzet: Ürünlerimizin her zaman üstün lezzete ve kaliteye sahip olmalarını sağlamak.

Teknoloji: Sektörün teknolojik gelişmelerini yakından takip etmek, yenilikçi ve atılımcı olmak.

Topluma Saygı: Toplum değerlerine, yasal mevzuatlara ve çevreye saygılı olmak.

Ürün Çeşitliliği: Pazarın ihtiyaçlarını ve tüketici eğilimlerini göz önünde bulundurarak tüketicilere yeni ürünler sunmak.
Tüm börek çeşitler,Hamur çeşitleri,Bakliyat,Meyveli dondurma,Patates ve kızartma ürünleri,Et ve et ürünleri,Dondurulmuş deniz mahsulleri

Finansal veriler

2020/12     Net Dönem Karı/Zararı  :  415.726.204 TL
2021/3.Ç    Net Dönem Karı/Zararı  :
Halka Açıklık Oranı                                : 20.01
Sermaye       :  662.000.000 TL
PD/DD            :  2,49 
FK                     :  7,31
PİYASA DEĞERi ( TL) :  3.038.580.000  TL

0 Yorum

YORUM EKLE