Kıymetli madenlerin tamamı geçen haftayı kayıpla kapattı

Kıymetli madenlerin tamamı geçen haftayı kayıpla kapattı
Altın geçtiğimiz hafta yaşadığı kayıp sonrası son 7 ayın en düşük seviyesini kaydettiği bir haftayı geride bıraktı. 1.925 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, Fed'in şahin politikasını bir süre daha devam ettireceği beklentisiyle birlikte sert satış yaşadı.

Doların güçlenme yaşadığı geçtiğimiz hafta dolar endeksi tam bir ralli yaşarken son ayın zirvesini 107 seviyesiyle kaydetmiş oldu. Altın ise bu süreçte satış baskısını haftanın son gününe kadar üzerinde hissederek 1.846 dolar/onsla haftanın en düşük seviyesini kaydetti. Haftalık kapanışını 1.848 dolar/onstan yapan sarı maden, yüzde 4 kayıpla haftayı tamamladı.

Gümüş, altına kıyasla daha çok kayıp yaşadığı bir haftayı geride bırakırken son dört ayın en düşük seviyesini kaydettiği bir haftayı yaşadı. 23,55 dolar/ons seviyesinden haftaya başlayan beyaz maden, 22,19 dolar/onstan gün sonu kapanışı yaparak yüzde 5,8 kaybı hanesine yazdı.

Platin de diğer kıymetlilerle uyumlu şekilde kayıp yaşadığı bir haftayı geride bırakarak satıcılı bir seansı yaşadı. 931 dolar/onstan haftaya başlayan platin, 908 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 2,4 kayıpla haftayı tamamladı.

Paladyum diğer kıymetlilerle benzer şekilde kayıp yaşamasına rağmen günün en az değer kaybeden kıymetli madeni oldu. 1.255 dolar/onstan haftaya başlayan paladyum, 1.248 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 0,5 kaybı hanesine yazdı.

Kaynak: TROY


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

 BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE