Kripto Para Borsalarındaki Stablecoin Rezervleri Azalıyor!

Kripto Para Borsalarındaki Stablecoin Rezervleri Azalıyor!
Analistlerin Bitcoin analizlerini ve fiyat dinamikleri üzerindeki olası etkileri paylaştığı platform CryptoQuant Quicktake, lider kripto para birimi için endişe verici datalar paylaştı.

Stablecoin rezervleri eriyor

Paylaşılan verilere göre, borsalara Bitcoin (BTC) ve stablecoin akışları zıt yönlü hareket ediyor. Stablecoin’lerin sahipleri varlıklarını borsalardan çekiyor.


Tipik olarak, ufukta bir fiyat artışı olduğunda kullanıcılar stablecoin’lerini borsalara yatırmaya başlarlar. Çünkü bu varlıklarını kripto para satın almak için kullanacaklardır. Öte yandan ufukta fiyat artışı görünmüyorsa kullanıcılar stablecoin’lerini borsalardan çekerler. Bu da alıcılardaki talebin düşüşü anlamına gelmektedir. Böyle bir ortamda borsaya gönderilen her BTC güçlü bir satış baskısına neden oluyor.

Yine güncel veriler borsalardaki Bitcoin miktarının düştüğünü de gösteriyor.

Yükseliş katalizörlerine ihtiyaç var

Son Glassnode verilerine göre, borsalardaki BTC’ler 2020’nin başından bu yana borsalardan çıkış eğiliminde. Bu eğilim 2021’in ilk çeyreğinin sonlarında sadece birkaç haftalığına duraksadı.


Bu nedenle, zincir içi analiz kısa vadeli ve uzun vadeli Bitcoin (BTC) fiyat dinamikleri söz konusu olduğunda hangi eğilimin daha güçlü olduğu bilinmediği için trader’lara net olmayan sinyaller veriyor.

CryptoQuant Quicktake’e göre, lider kripto para biriminin bir çöküşten kaçınması için iyi haberlere ihtiyacı var:

BTC oldukça kırılgan görünüyor. Umarım önümüzdeki günlerde bunu tersine çevirecek bazı yükseliş işaretleri ortaya çıkar.

0 Yorum