Kripto para piyasasında 'süper varyant' kayıpları

Kripto para piyasasında 'süper varyant' kayıpları
Kripto para piyasası, yeni varyant endişesiyle sert düştü. Bitcoin, yüzde 5'in üzerinde kayıpla 55 bin doların altına geriledi. Ethereum ise 4 bin dolara kadar düştü.

Kripto para piyasası, Güney Afrika'da tespit edilen koronavirüsün yeni varyantı ''OMİCRON'' un,yarattığı endişeyle sert düştü.

Bitcoin, yüzde 5'in üzerinde değer kaybıyla 55 bin doların altına geriledi. Bitcoin, saat 13.50 itibarıyla 54 bin 650 dolar civarında alıcı buluyor.

Eylül ayında rallisine başlayan Bitcoin, kasım ayında zirveyi 69 bin doların üzerine taşımıştı. Bitcoin, bugünkü düşüşüyle kritik 50 günlük hareketli ortalamasının sınırına kadar geriledi.

Ethereum ise yüzde 10'a yakın düşüşle 4 bin dolara kadar düştü. Ethereum, 10 Kasım'da 4 bin 800 doların üzerine çıkarak rekor tazelemişti.

Kripto para piyasasının en büyük iki oyuncusunda yaşanan düşüş diğer altcoinleri de olumsuz etkiledi. Bazı altcoinlerde düşüş yüzde 10'u aştı. Binance Coin 570 dolara, Solana 186 dolara, Cardano ise 1,5 dolara kadar düştü.

Güney Afrika'da tespit edilen yeni varyant, B.1.1.529 olarak adlandırılmış, yetkililer bu varyantın endişe verici olduğunu kaydetmişti.''borsaseans.com, web sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin, bir adım önde olun.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE