Küresel piyasalarda dolar geriliyor

Küresel piyasalarda dolar geriliyor
Küresel piyasalarda yeni haftanın ilk işlem gününde dolardaki düşüş teması öne çıktı. Dolar endeksi yüzde 0,1 düşüş kaydederken, birçok gelişmekte olan ülke para birimi de dolara karşı yükseliş gösterdi.

Dolar haftaya birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülke para birimine karşı değer kaybıyla başlarken hisse senetleri ve tahvil fiyatları hafif hareketlerle haftayı açıyor.

Geçtiğimiz haftayı yüzde 0,4 kayıpla kapatan Dolar Endeksi, bu haftaya da yüzde 0,1 düşüşle başladı. Türk lirası ve Endonezya rupisi dışında gelişen ülke para birimleri dolara karşı yükselişte.

Asya Pasifik Borsalarında Nikkei 225 olumsuz ayrışıyor. Hong Kong Hang Seng ve Güney Kore Kospi ise artıda.
S&P 500 ve Nasdaq 100 vadelileri hafif artıda, Euro Stoxx 50 vadelileri ise yüzde 0,2 yükseliyor. S&P 500 yedi işlem günü üst üste yükselişin ardından cuma gününü yüzde 0,1 ekside kapatmıştı.

ABD 10 yıllık tahvil getirisi yüzde 1,64 seviyesinde. Avustralya 10 yıllık getirisi ise üç baz puan düşüşle yüzde 1,77’ye geriledi.

Altının onsu yüzde 0,4 yükselişle 1.800 dolara yakın. Bitcoin ise yüzde 1,3 artıda ve 61.950 dolardan alıcı buluyor.''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

0 Yorum

YORUM EKLE