Manas Enerji, bedelli gelirinin yarısını halka arz edecek

Manas Enerji, bedelli gelirinin yarısını halka arz edecek
Manas Enerji, çıkarılmış sermayesini 82,8 milyon TL’den 165,5 milyon TL’ye yükseltecek. Artırılacak sermayenin yarısını ise halka arz edecek.

Yenilenebilir enerji şirketi Manas Enerji (#MANAS), 4 Ekim 2023 tarihli yönetim kurulu kararıyla sermayesini 82,8 milyon TL’den 165,5 milyon TL’ye yükseltmeye karar verdi. Şirket bugün yaptığı açıklamayla da gerekli işlemlerin tamamlanması için Sermaye Piyasa Kurulu'na (SPK) başvuruda bulunduğunu belirtti.

Şirket, sermaye artırımını Ar-Ge ve yeni yatırımlar ve imzalanmış projelerin finansmanının özkaynaklardan karşılanması ile işletme sermayesi ihtiyacının karşılanması amacıyla gerçekleştirdiğini ifade ediyor.

Açıklamaya göre sermaye artırımından sağlanacak fonun %40’ı Ar-Ge ve yeni yatırımlar, %60’ı da işletme sermayesinde kullanılacak.

Sermaye artırımı kapsamında, şirketin çıkarılmış sermayesi 82,8 milyon TL’den 165,5 milyon TL’ye yükselecek. Mevcut ortakların yeni pay alma haklarının (rüçhan hakkının) %50’si ise halka arz edilmesi için kısıtlanacak.

Yeni pay alma hakları itibari değer üzerinden kullandırılacak bir payın satış fiyatı 1 TL olacak. Yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra kalan paylar ise rüçhan haklarının kısıtlaması nedeniyle halka arz edilecek.

Halka arz edilecek olan 41,4 milyon adet (lot) pay ile rüçhan hakkı kullanılmayan paylar, 2 iş günü süreyle Borsa İstanbul Birincil Piyasada halka arz edilecek.


 Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi

Facebook'ta;  BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
              BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )
Twitter'da;   BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
              BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)
Gruplarımızdan da takip edebilirsiniz.

0 Yorum