Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

Manipülatörler,Borsa İstanbul'da SPK'nın Tedbir Kararlarını Takmıyor

Manipülatörler,Borsa İstanbul'da SPK'nın Tedbir Kararlarını Takmıyor
Borsa İstanbul ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) üst üste tedbir ve yasaklarına rağmen hisselerdeki yükseliş durdurulamıyor.

Üst üste gelen tedbir ve yasak kararı alınan hisseler bugün de en çok kazandıran hisseler oldu. Hisselerdeki yükseliş otoritelerin tedbir ve yasaklarına kafa tutar nitelikte. Her türlü tedbir ve yasağın devreye alındığı Ral Yatırım Holding (#RALYH) bugün de yüzde 10 prim yaparak 14.74 lira oldu. İsmi manipülatör Fevzi Şahin ile anılan Ral Yatırım Holding hisselerinde yükseliş 4.5 lira seviyesinden başlamıştı. Aynı şekilde tavan olan Prysmian Kablo (#PRKAB) ve ATP Bilgisayar (#ATATP) en çok kazandıranlarda zirvedeki konumunu sürdürdü.

PRKAB 15 lira seviyesinden 65 liraya kadar yükselirken, ATATP 35 liradan 69 liraya kadar çıktı.

Tedbir kararlarına rağmen bugün tavan olan Doğan Burda (#DOBUR) yüzde 10 yükselerek tavan oldu. Dobur hisseleri ise 30 lira seviyesinden 240 liraya kadar yükseldi. Aynı grubun işlem yaptığı söylenen Tugçelik (#TUCLK), Kartonsan (#KARTN) ve Duran Doğan Basım (#DURDO) gruba getirilen yasaklara rağmen tavan olmayı başardı. Bir süredir getirilen tedbirlere rağmen hisselerdeki yükselişe ara vermeyen grup, adeta otoritelere kafa tutuyor.!


''borsaseans.com, web sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin, bir adım önde olun.

0 Yorum