Uyarı: 19.05.2022 tarihinde premium üyelik sistemine geçiyoruz. Bu tarihten itibaren teknik analizlere yalnızca premium üyelerimiz erişebileceklerdir!

Mustafa Kemal ATATÜRK,Saygı,Minnet ve Özlemle Anıyoruz

Mustafa Kemal ATATÜRK,Saygı,Minnet ve Özlemle Anıyoruz
Siyasi parti temsilcileri, odalar, meslek birlikleri ve birçok sivil toplum kuruluşu, Atatürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle çeşitli mesajlar yayınladı. Mesajlarda, Atatürk'ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalınarak Türkiye'yi hak ettiği çağdaş ülkeler seviyelerine çıkarma gayretinin gösterileceğine dikkat çekildi.

Borsa Seans Kurucu ve Yöneticisi Onur Özkan Tunalı: Bir adam düşünün, bir milleti uyandırsın. Ve bir ölüm düşünün ancak bu kadar ölümsüz olsun. Milli Mücadelemizin Başkomutanı,Türk Ulusunun mahus kaderini değiştirerek,bağımsızlığının ve hürriyetinin asla esaret altına alınamayacağını bütün cihana gösteren, büyük önder, Gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ü, ebediyete intikalinin 83. yılında, Saygı,Rahmet ve Minnetle anıyoruz. ATA'm ruhun Şad olsun,mekanın Cennet olsun. 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: “Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı mücadelenin, ortaya koyduğu vizyonun ne denli büyük ve çağları aşan bir görüşü içerdiğini her geçen gün daha iyi anlamakta ve ona hayranlığımız bir kat daha artmaktadır.
Düşmanlara karşı memleketin bütün güçlerini birleştirmeyi başaran, bir milletin kaderinin nasıl değişebileceğini dünya tarihine yazdıran Atatürk’ün ‘Bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir’ sözünü daima ilke edindik. Biz de, bizden sonraki nesiller de, ülkemizi daha da ileriye taşımak için durmaksızın çalışacağız. Türk iş dünyası olarak; ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı ve müreffeh bir Türkiye konusundaki kararlılığımızı bir kez daha vurgularken, Büyük Atatürk’ün yüksek hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran: “Başkentimizin Cumhuriyetimizle yaşıt Ticaret Odası olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız günün yıl dönümünü özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. Türk ekonomisine öncülük edecek onlarca kurum ve kuruluşu ülkemize kazandırarak, ekonomik kalkınmamızı başlatan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk girişimcisi ve özel sektörüne güvenini boşa çıkarmayacağız. Bugünün istiklal mücadelesinin ekonomik bağımsızlıktan geçtiği bilinciyle, istiklal ve istikbalimiz için işimizin başında var gücümüzle mücadele vereceğiz”

TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, sadece bizim değil, tüm dünyanın bilgisine, hoşgörüsüne, cesaretine saygı duyduğu büyük bir önderdir. Atatürk’ün başarıları, liderlik yeteneği ve devrimleri hepimizin gururudur.  ‘Bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir’ sözünü ilke edinmiş bizler, sonraki nesillere daha bağımsız daha güçlü bir gelecek bırakmak için O’nun fikirleri ışığında gururla ilerliyor ve ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz”

Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer: "Cumhuriyet değerlerini korumamız, geleceğimizin teminatı için zaruridir. Refah ve özgürlüğün hâkim olduğu bir ülke, Atamızın ilkeleriyle mümkün olmaktadır. Atatürk’ü, vefatının 83’ncü yılında özlem ve minnetle anıyoruz. Büyük Önder Atatürk’ün eşsiz vizyonu ile bizlere emanet ettiği laik, demokratik ve hukuk devleti anlayışına dayalı Cumhuriyet değerlerini sahiplenmek ortak sorumluluğumuzdur.”

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Başkanı Akın Akıncı: "Sadece 10 Kasımlarda değil, her daim Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedeflerin tekrar tekrar konuşulması gerekir. Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi, Büyük Atatürk’ün ebedi istirahatgâhında huzur içinde yatması bakımından da önemlidir."


''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

0 Yorum