Naturel Enerji’den Rekor Kar Artışı

Naturel Enerji’den Rekor Kar Artışı

Naturel Yenilenebilir Enerji, 2021 ilk çeyreğinde karını rekor oranda artırarak 582 milyon 344 bin 778 TL olarak açıkladı

Naturel Yenilenebilir Enerji’nin (#NATEN) geçen yılın ilk çeyreğinde 5 milyon 408 bin TL olarak açıkladığı net kar rakamı 01.01.2021 – 31.03.2021 döneminde rekor oranda artarak 582 milyon 344 bin 778 TL olarak gerçekleşti.

Hisse başına düşen kar ise 10,98 TL oldu. Ana ortaklık net dönem karı da 362 milyon 358 bin 292 TL olarak açıklandı.

Şirketin toplam varlıkları ise ilk çeyrek bilançoda 2,5 milyar TL’yi aştı.

ENİLENEBİLİR ENERJİDE ÖNEMLİ YATIRIMLAR

2009 yılında kurulan, Naturel Yenilenebilir Enerji, yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren, müşterileri ve kendisi adına arazi tipi ve hibrit güneş enerjisi santralleri kurulumu gerçekleştiren bir Güneş Enerjisi yatırımcısı ve EPC şirketi.

Bünyesinde Lisanssız Elektrik Üretimi mevzuatı altında geliştirilmiş ve inşa edilmiş 88 adet, Lisanslı Elektrik Üretimi mevzuatı altında 1 adet Güneş Enerjisi Santrali bulunan şirketin, bağlı ortaklığı ve halka açık bir şirket olan Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş. (#ESEN) GES projesi geliştirme ve anahtar teslim kurulum hizmeti veriyor. Dolaylı bağlı ortaklıklardan, geçtiğimiz günlerde dev satın alma ile gündeme gelen, Margün Enerji yurtdışı arenada GES proje geliştirme ve anahtar teslimi kurulum hizmeti verirken, Angora Elektrik A.Ş. grup bünyesinde mevcut tüm güneş enerjisi santrallerinin işletme ve bakım yükümlülüğünü üstlenmekle birlikte uzmanlık sahası olan bu hizmetleri grup dışı yatırımcılara da sunuyor.


0 Yorum

YORUM EKLE