NUGYO HİSSELERİNDE 100 MİLYON ADETLİK DOLANDIRICILIK PLANI

NUGYO HİSSELERİNDE 100 MİLYON ADETLİK  DOLANDIRICILIK PLANI
Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisselerinde yüklü miktarda hisse satışı planı Sermaye Piyasası Kurulu’nun işlem yasağına takıldı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#NUGYO) hisselerinde 26 Temmuz 2021 ile 13 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen işlemlerde "İşlem Bazlı Piyasa Dolandırıcılığı" suçunun işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle toplam 11 kişiye yaptırım uygulama kararı aldı. Yaklaşık 9 ay önce başlayan işlemlerde Ferhan Kaya’nın isminin kulislere sızmasının ardından Can Dilmener’in devreye girdiği iddiaları konuşulmaya başladı. 

FERHAN KAYA’YI GİZLEMEYE ÇALIŞTI

Can Dilmener, uzun süre piyasada “Ferhan Kaya artık yok, operasyonu ben yönetiyorum, yabancıya hisse satışı olacak” dese de geçen hafta hesaplarına yasak gelen Beşir Kaya, Behiye Kaya, Serap Kaya ve Neslihan Kaya, Ferhan Kaya’nın akrabaları olduğu ortaya çıktı.

HİSSELER YABANCIYA SATILACAK İDDİASI

Can Dilmener’in 100 milyon adet hisseyi satmak için hazırlık yaptığı, 6.25’e kadar bu hisseleri satma marjı olduğu, çevresindeki isimler tarafından piyasa sızdırıldı. Yabancıya hisse satışı yapılacak iddiasıyla parası olan isimlere hisse aldırdığı ileri sürülen Dilmener’in, otoritelerin tedbir ve yasakları nedeniyle bir türlü satış işlemini gerçekleştiremediği söyleniyor.

ŞİRKETİN DEFTER DEĞERİ 81 KURUŞ

Bu arada 6 aylık bilançosunda 76 milyon lira zarar açıklayan şirketin defter değeri 81 kuruş. Yani şirketin özsermayesi ödenmiş sermayesinin altında.

Operasyonun başladığı tarihte 9 lira seviyesinde olan hisseler ise 18 liraya kadar yükseldi. "İşlem Bazlı Piyasa Dolandırıcılığı" suçunun işlendiğine dair makul şüphe nedeniyle SPK’nın 11 hesaba 6 ay süreyle yasak getirmesinin ardından hızla gerileyen hisseler 15 liranın altına indi. 
Daha önceki tedbir ve yasaklardan sonra “Sıkıntı yok, sorun yaşanmayacak” diye alım yaptırdığı isimleri sakinleştirmeye çalıştığı öne sürülen Dilmener’in son günlerde de benzer açıklamalar yaptığı iddiası kulislerde konuşuluyor.


''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

0 Yorum

YORUM EKLE