Önemli İvme Yakalayan BTC ve ETH’de Yükseliş Devam Eder mi?

Önemli İvme Yakalayan BTC ve ETH’de Yükseliş Devam Eder mi?
Bitcoin (BTC), dün ABD işlem saatlerinde 20.500 dolar seviyesinden gelen talep artışıyla gün sonuna kadar 22.490 dolara kadar yükseldi. Yeni günün ilk saatlerinde ise son yükselişin düzeltmesi görülürken BTC/USD’nin 21.300 dolara kadar gerilemiş durumda. 

Ethereum ise bugün, Haziran ayında düşen kanal formasyonunu aşağı yönlü kırdıktan sonra toparlanma çabasında 1.230 - 1.250 dolar bandında oluşan direnç bölgesini ikinci kez test ediyor.

Bitcoin (BTC)

Dünkü yükseliş hamlesi en son görülen toparlanma hareketinin zirve fiyatı olan 21.800 doların test edilmesini sağladı. Ancak sabah saatlerinde başlayan kâr alımları BTC’nin yeniden bu kritik direnç seviyesinin altında fiyatlanmasına yol açtı. Temmuz ayına girilmesiyle birlikte 19.000 dolar bandından toparlanmaya başlayan BTC, bugün 21.800 dolar üzerinde günlük kapanış görürse hafta sonu işlemlerinde son düşüş trendine göre Fibonacci genişleme bölgesi olarak hesaplanan 22.500 - 23.400 aralığına kadar yükselebilir.

Diğer yandan sabah saatlerinde görülen düzeltmenin kısıtlı kalması için BTC’nin 21.150 - 200 dolar bandında destek bulması gerekiyor. Bu fiyat alanı altında saatlik mum oluşumları kripto parada kayıpları artırma olasılığı taşıyor. Buna göre  20.700 dolar ikinci bir destek alanı olarak takip edilebilir. 

Dünkü fiyat hareketi hızlı bir yükseliş ivmesine neden olduğu için BTC’nin olası geri çekilme hareketinde kısa vadeli yükseliş trendi üzerinde kaldığı sürece yukarı hareketin devam edebileceğini görebiliriz. Güncel durumda bu destek alanı da 21.000 dolarlık fiyat seviyesinde bulunuyor. 

4 saatlik BTC/USD grafiğinde Stokastik RSI, son saatlerde gelen satışlarla birlikte 80 değer altına hamle yapmak üzere. Stoch RSI’ın bu değer altına inmesi düzeltmenin derinleşebileceği şeklinde yorumlanabilir. Diğer yandan MACD göstergesi de bir zirve oluşturduktan sonra düşüş eğilimine girdi. Bu, şu an 21.400 dolar seviyesinde el değiştiren BTC için 21.000 - 21.100 dolar desteğinin önemini bir kez daha vurguluyor. 

Bitcoin alıcıları kısa vadeli ilk destek seviyesinden alış hacimlerini artırarak BTC’nin hafta sonu işlemlerinde 23.000 dolara doğru bir ivme oluşturmasını sağlayabilirler. Ancak 4 saatlik grafikte görülen kısa vadeli yükseliş trend çizgisi altında saatlik kapanışlar, yükseliş senaryosunu tersine çevirebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum, Haziran ayının son haftasında 1.250 dolar direncine takıldıktan sonra Temmuz ayı başında 1.000 dolarlık psikolojik fiyat seviyesini test etti. 1000 dolar bandında artan alıcı hacmiyle yeniden toparlanma çabasına giren Ethereum, dün akşam saatlerinde yükseliş ivmesinin artışıyla 1.250 dolar direncini bir kez daha test etti.Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE