Ons Altın'da ABD borç tavanı baskısı

Ons Altın'da ABD borç tavanı baskısı
Altın, ABD Başkanı Joe Biden ve Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy'nin borç tavanının yükseltilmesiyle ilgili anlaşması üzerine gerilemesi sonrası toparlandı.

Özel Telegram Yatırım Grubumuz Borsa DEHA'ya katılımlarınız için linkimiz;

Altın, kritik öneme sahip ABD borç tavanı anlaşmasının Kongre’den geçeceğine dair artan iyimserliğin olası bir temerrüde ilişkin endişeleri hafifletmesiyle Mart ortasından beri gördüğü en düşük seviyeden gerilemesi sonrası toparlandı.

Spot altın ons başına 1.956dolar civarında. Ons altın ve bankalar arası Dolar/TL kuru uygulanarak yapılan hesaplamalara göre gram altın ise 1.282 TL seviyelerinde.

Çeyrek altın 2.080 lira, Cumhuriyet altını 8.420 liradan satılıyor.

ABD Başkanı Joe Biden ve Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy Çarşamba gibi erken bir tarihte yapılabileceği öngörülen oylama başlamadan önce yasa tasarısı için gerekli desteği toplayacaklarından emin olduklarını ifade ettiler.

Anlaşma, iki partinin de ılımlı ve pragmatik kanatlarının önde gelen isimlerinden erken destek aldı.
Bu durum spot altın gibi güvenli liman varlıklarının cazibesini azaltarak anlaşmanın başarılı bir şekilde geçmesine yönelik fiyatlamaların artmasına yardımcı oldu.

Tahvil piyasasında ise Anma Günü tatilinin ardından işlemlerin yeniden başlamasıyla vadesi dolmak üzere olan tahvil getirileri son dönemde gördüğü yüksek seviyelerden geriledi.

Yatırımcılar, Fed’in kalıcı enflasyonu dizginlemek için Haziran veya Temmuz’da faizleri yeniden artıracağına dair artan beklentiler arasında bu hafta yayımlanacak istihdam verilerini yakından takip edecekler.

Yüksek faizler faiz getirisi olmayan altın için olumsuz bir etkiye sahip olacağından beklenti son haftalarda değerli metal üzerinde baskı oluşturdu.


 Ekonomi,Borsa ve Finans piyasalarını bizden izleyin,bir adım önde olun.

BORSASEANS.COM

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Instagram'da; BORSA SEANS ( https://www.instagram.com/borsaseanscom )

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE