Panelsan'dan 214 milyon liralık halka arz

Panelsan'dan 214 milyon liralık halka arz
Panelsan'ın 9-11 Şubat tarihlerindeki talep toplama sürecinde toplam halka arz büyüklüğünün yaklaşık 8 katı talep toplandı ve halka arz tutarı 214,2 milyon lira oldu.

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ ("Panelsan") paylarının halka arzında 9-10-11 Şubat 2022 tarihlerindeki talep toplama işlemlerine ilişkin sonuçlar açıklandı. Toplanan talebin satışa sunulan paylardan fazla olması üzerine 1 milyon 750 bin TL nominal değerli ek paylar da halka arza dahil edilerek toplam 21 milyon TL nominal değere ulaşan Panelsan halka arzına; yurtiçi bireysel yatırımcı kategorisinde 11.5 kat, yurt içi kurumsal yatırımcı kategorisinde 4.9 kat, yurt dışı kurumsal yatırımcılar kategorisinde ise 2.9 kat olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün 8 katı talep geldi.

Panelsan halka arzında 42 bin 25 adet yurtiçi bireysel yatırımcıya, 92 adet yurtiçi kurumsal yatırımcıya ve 5 adet yurtdışı kurumsal yatırımcıya olmak üzere toplamda 42 bin 122 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirildi.

Yatırımcılardan Büyük İlgi

Halka arz sürecinde yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Panelsan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Maşlak, “Panelsan hisselerine gösterilen bu ilgi karşında çok mutlu ve gururluyuz. Çatı ve cephe panelleri ile ısı yalıtım levhaları alanında üretim yapan şirketimiz, sektördeki 20’nci yılına yaklaşıyor. 20’nci yılımızı doldurmadan halka arz yapmak bizim için çok önemli ve değerli. Yatırımcılarımızın bizlere göstermiş olduğu güvenle birlikte, biz de çalışmalarımızı daha da hızlandırarak hedeflerimizi en kısa sürede gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Yerli ve yabancı tüm yatırımcılara teşekkür ederiz” diye konuştu.

“Yoğun ilgi karşısında sorumluluğumuz arttı” Panelsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Recep Kaan Maşlak ise, “Böyle bir yatırımcı ilgisi görmek bizi çok memnun etti. Çok mutluyuz. Hem bireysel hem de kurumsal tüm yatırımcılara teşekkür ediyorum. Bu mutluluk tabii ki beraberinde de büyük bir sorumluluk getiriyor. Zaten güçlü bir finansal yapıya ulaşmış olan şirketimizin, halka arz süreci ile hem marka değerinin artacağına hem de daha büyük projelerde yer alacağına inanıyorum” dedi.


''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE