Pasifik GYO’nun arzına yabancılardan yoğun talep

Pasifik GYO’nun arzına yabancılardan yoğun talep
Borsa İstanbul’da yeniden alıma geçen ve her geçen gün paylarını artıran yabancı yatırımcıların, halka arzlara yoğun ilgi göstermeye başladığı gözlemleniyor.

Sermaye PiyasaKurulu  (SPK) onayı sonrası 9-10 Aralık tarihlerinde halka arzı gerçekleştirilen Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#PSGYO) hisselerine yabancılardan, özellikle Londra merkezli kurumsal yatırımcılar ağırlıklı olmak üzere dünyanın önemli finans merkezlerinden talepler gelmeye devam ediyor. 

Ankara'da gerçekleştirdiği projelerin ardından İstanbul’a Next Level markası ile iddialı bir giriş yapan Pasifik GYO’nun halka arz büyüklüğünün 1.1 milyar lira olması bekleniyor.

Yüzde 25,23’lük kısmı halka açılması planlanırken, talebin fazla olması halinde, toplam halka arz edilen payların yüzde 20’sine tekabül eden şirket ortaklarının 13 milyon 500 bin TL nominal değerli payı halka arz edilecek. Söz konusu ek satışın tamamının gerçekleşmesi halinde, toplam 81 milyon nominal değerli pay halka arz edilecek olup, bu durumda halka açıklık oranı ise yüzde 30,28 olacak. Halka arz edilecek 67 milyon 500 bin TL nominal değerli payların, yüzde 40’ı yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 40’ı yurt içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 20 oranındaki kısmı ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara satılması planlanıyor.''borsaseans.com, web sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin, bir adım önde olun.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE