Reeder Teknoloji’nin KAP’a yaptığı ‘Reecoin’ halka arzıyla ilgili açıklama

Reeder Teknoloji’nin KAP’a yaptığı ‘Reecoin’ halka arzıyla ilgili açıklama
Borsanın yeni şirketlerinden Reeder Teknoloji’nin KAP’a yaptığı ‘Reecoin’ halka arzıyla ilgili açıklama ve sonrasında yaşananlar büyük bir tartışmaya neden oldu.

Şirket KAP açıklamasında, kripto para birimleri Reecoin’in halka arzı için Bitexen ile anlaştıkları ve whitepaper (tanıtım belgesi) dokümanı http://reecoin.io adresinde yayınlanacağı belirtildi. Tartışma da White paper’ın yayınlanmasından sonra başladı. Çünkü tanıtım belgesinde çalışmaların Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar sonucunda Reecoin’in regülasyonlara uygunluk izninin alındığı vurgulanıyordu. Şu an kripto paralara yönelik düzenlemeyle ile ilgili devletin kurumları çalışma yaparken henüz kamuoyuna yansımış bir düzenleme yok. Dolayısıyla regülasyonu tamamlanmamış bir piyasa ile ilgili olarak SPK’nın izin verdiğine yönelik bu açıklama kafalarda soru işaretleri yarattı. Konunun sosyal medyada tartışılmaya başlamasının ardından şirket KAP’a ‘düzeltme’ açıklaması yaptı. Açıklamada, “Şirket'imizin iştiraki Reeder Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Dijital Varlık İlk Halka Arzı ile ilgili  14.02.2024 tarihinde yapmış olduğumuz açıklama metninde yer alan http://reecoin.io internet adresinde tanıtım belgesinin yayınlanacağını belirtmiştik. Proje danışmanı şirket tarafından sehven yüklenmiş olan onaysız taslak tanıtım belgesi dokümanı Reeder Bilişim Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından düzeltilmiş ve http://reecoin.io internet adresinde yayınlanmıştır” denildi.

Dün şirketin belirttiği sitede whitepaper’ın kaldırıldığı görüldü. Sitede yer alan açıklamada, “Henüz whitepaper ile ilgili yayınlanan bir doküman yoktur. Yayınlandığında aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz” ifadesi yer alıyor. 

Sitede yer alan whitepaper’ın özeti şeklindeki tanıtıcı belge olan litepaper’da Reecoin’in alış-verişlerde kullanılmayacağı sadece indirim gibi uygulamalarda avantaj sağlayacağı anlaşılıyor. Zaten Merkez Bankası geçtiğimiz yıllarda kripto paraların ticarette bir ödeme aracı olarak kullanılamayacağına yönelik düzenlemesi mevcut.

Kaynak: Patronlar Dünyası

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE