Ripple Davasında 'Son Dakika' Gelişmesi Onay Aldı!

Ripple Davasında 'Son Dakika' Gelişmesi Onay Aldı!
Ripple davasında önemli bir gelişme yaşandı. Sulh Hakimi Sarah Netburn, yakın tarihli bir duruşmada ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Kurumsal Finansman Bölümü eski müdürü Williman Hinman’ın ifadesine başvurulmasına karar verdi. Yargıç, eski müdür William Hinman’ın ifadesine başvurulmasına hükmettiği için Ripple SEC‘e karşı avantajlı duruma geçti.

Borsaeans.com tarafından bildirildiği üzere SEC, Hinman’ın ifadesini onaylamanın, diğer avukatları kamu hizmetinde çalışmaktan caydırabilecek tehlikeli bir emsal teşkil edeceğini savundu. Ancak Netburn, bunun “sıradan bir uygulama” olmadığını belirterek, kararda büyük bir kamu yararı olduğunu da sözlerine ekledi.

Ripple davasında önemli gelişme

Hakim Sarah Netburn ifadenin diğer departmanları etkilememesi gerektiğini iddia ediyor. Hinman’ın kısa süre önce 19 Temmuz’da ifadesinin alınması planlanmışken, tarafların ifadenin kapsamı üzerinde önceden çalışabilmeleri için ifade alma işlemi hakim tarafından ertelendi.

Hinman’dan, Ethereum’un menkul kıymet olmadığı konusundaki 2018 konuşmasının resmi olup olmadığını netleştirmesi istenecek. Duruşma sırasında SEC, o sırada Ether’in düzenleyici statüsü hakkında bir karar vermediğini belirtti.

0 Yorum

YORUM EKLE