Sanayi Sektörü hisseleri,BIST 100 deki Gerilemede Başı Çekiyor

Sanayi Sektörü hisseleri,BIST 100 deki Gerilemede Başı Çekiyor
Küresel piyasalarda mevcut endişelere, Evergrande de eklenince satış baskısı hızlandı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,45 oranında değer kaybıyla 1.385,61 puandan tamamladı

Haftaya başında merkez bankaları başrolde olurken, dün Evergrande borç sorunu ve şirketin yaşadığı likidite ile Çin'deki gayrimenkul piyasasına yönelik endişeler öne çıktı.
Küresel piyasalarda domino etkisi yaratan Evergrande'nin bu hafta perşembe günkü kupon ödemeleri izlenecek. Salgın ve erken sıkılaşma endişeleri bir süredir risk iştahı üzerinde baskı oluştururken, yeni haftada zayıflama devam etti. Küresel çapta ve yurt içinde merkez bankası toplantıları yakından izlenerek, risk iştahı ve fiyatlamalar üzerinde belirleyici olmaya devam ediyor.

Küresel borsalarda salgın ve ekonomik toparlanma endişeleri satıcılı bir seyre neden olurken, Evergrande sıkıntısının yayılabileceğine ilişkin korkular da dün sert satışlara neden oldu.Satışlarda sanayi sektörü hisseleri etkili olurken, bu görünümün etkisİyle BIST 100 Endeksi dün günü yüzde 1,94 oranında sert düşerek 1.391,91 puandan tamamladı. Endeks, günün ilk yarısında değer kazanırken, günün ikinci yarısında değer kaybetti. Asya borsaları Japonya hariç alıcılı seyrederken, Avrupa borsaları yükselişle açıldı. ABD borsaları da günü yaklaşık yüzde 2 düşüşlerle tamamlarken, bu gün yükselişle açıldı.


''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun. 


0 Yorum

YORUM EKLE