Sanayide doğal gaz kısıntısı sona eriyor

Sanayide doğal gaz kısıntısı sona eriyor
BOTAŞ, sanayide doğal gaz kısıntısının salı sabah saatlerinde sonlandırılacağını açıkladı..

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), sanayi tesislerine uygulanan doğal gaz kısıntısının Salı günü (Bu gün) saat 08.00 itibarıyla sona ereceğini duyurdu.

Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamada, sanayicilere bu süreçte gösterdikleri anlayış ve iş birliği için teşekkür edildi.
BOTAŞ'tan yapılan açıklamada, "Sanayi tesislerine uygulanmakta olan kısıntı 8 Şubat saat 08.00 itibarıyla sonlandırılacaktır. Sanayicilerimize bu süreçte göstermiş oldukları anlayış ve iş birliğinden dolayı teşekkür ederiz." ifadeleri kullanıldı.

İran'ın teknik arıza gerekçesiyle 20 Ocak itibarıyla Türkiye'ye gaz girişini durdurması ve hava şartlarından dolayı konut tüketiminin rekor seviyeye ulaşması nedeniyle artan talebi karşılamak için sanayi ve doğal gaz santrallerinde kısıtlamaya gidilmişti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sanayi tesislerine doğal gazda uygulanan kısıntının 31 Ocak'tan itibaren yüzde 40'tan yüzde 20'ye düşürüleceğini duyurmuştu.

Kütükcü: Kısıtlamanın sonlanması memnuniyet verici
Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketinin (BOTAŞ), sanayi tesislerine uygulanan doğal gaz kısıtlamasına yarın son vermesinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Kütükcü, yazılı açıklamasında, sanayi tesislerine uygulanan doğal gaz kısıntısının yarın sona ermesine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "BOTAŞ'ın sanayi tesislerine uygulanan yüzde 20 doğal gaz kısıtlamasına saat 08.00 itibarıyla son vermesi memnuniyet verici. Böylece bir süredir sanayicimizi ve üretimi zorlayan doğal gaz kısıtlamaları da son bulmuş oldu. Temennimiz bu tür kısıtlamaların bir daha yaşanmaması yönünde." ifadelerini kullandı.


''Sitemizdeki reklamlara tıklayarak bize destek olan tüm abonelerimize teşekkürler''

-E-POSTA LİSTEMİZE KAYIT OLUN  Önce siz öğrenin,bir adım önde olun.

Hafta içinde güncel yorumlarımız için bizi Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Facebook'ta; BORSA TREND ( https://www.facebook.com/groups/borsatrend.1 )
BORSA SEANS ( https://www.facebook.com/groups/1286784951478515 )

Twitter'da; BORSA SEANS ( https://twitter.com/seans_borsa )
BORSA TREND (https://twitter.com/borsatrend_onur)

0 Yorum

YORUM EKLE